Derbi samo na papiru

I bez dvojice najboljih igrača, kapitena Filipa Filipovića i centra Borisa Zlokovića, vaterpolisti Radničkog ubedljivo su savladali ekipu Partizana, na „Banjici“, u osmom kolu Prve A lige Srbije. Na taj način Kragujevčani su odlično otvorili drugi deo sezone i zadržali vodeću poziciju na tabeli i maksimalan učinak.

Posle nešto više od dva minuta igre, led je probio igrač koji je letos stigao u Kragujevac iz Partizana, Ivan Basara, pogotkom sa igračem više, a seriju u drugoj četvrtini nastavili su Srđan Vuksanović i oporavljeni Miloš Korolija – 3:0.

Zaustavljeni odličnom odbranom Radničkog, Beograđani su prvi gol postigli tek polovinom druge četvrtine, a strelac je bio Ivan Rackov. Međutim, u završnici prvog poluvremena Aleksandar Ćirić se iz kontranapada postarao da njegov tim na odmor ode sa tri gola prednosti (1:4).

Nastavili su u sjajnom ritmu Kragujevčani i u drugom delu susreta, pa je prednost sve više rasla, do konačnih sedam golova.

Isti rivali sastaće se i za nedelju dana, u utakmici polufinala Kupa Srbije.

PARTIZAN RAJFAJZEN – RADNIČKI KON TIKI 2:9 (0:1, 1:3, 1:2, 0:3)

BEOGRAD - Bazen: „Banjica“Gledalaca: 1.000. Sudije: Golijanin i Putniković. Igrač više: Partizan 12(2), Radnički 9(6). Dva igrača više: Partizan 1(0). Peterci: Radnički 1(1).

PARTIZAN RAJFAJZEN: Živojinović, Hilen, Mandić, Vico, Subotić, Rackov 1, Ćuk 1, Tomašević, Jakšić, Tanasijević, Stojanović, Obradović, Rističević.

RADNIČKI KON TIKI: Radić, Burić 1, B. Popović, Korolija 3, Ćirković, Miličić, Ćirić 1, Basara 1, Marković 1, Đ. Filipović 1, S. Popović, Vuksanović 1.