Železničar ostvario 11. pobedu
Rukometaši Železničara ostvarili 11. pobedu U 15. kolu Superlige rukometaši Železničara iz Niša savladali su Radnički u Kragujevcu rezultatom 24:23 (12:11) i tako zadržali prvu poziciju na tabeli. Železničar je ostvario 11. pobedu i sa 22 boda zadržao je prvu poziciju nakon 15 kola Superlige. Igrači Železničara, bez Ognjena Kajganića, izborili su se za pobedu u poslednjim minutima meča, iako su tokom meča imali i 6 golova prednosti.

Niški rukometaši vodili su većim delom utakmice, dok je domaćin prvo izjednačenje i vođstvo imao u poslednjih 15 minuta meča. Radnički je prvi put imao prednost u 53. minutu kada je imao prednost od 21:20, pa je uvećao na 22:20. Darko Đukić je dva puta za redom smanjivao prednost rivala od dva gola.

U 58. minutu Železničar je izjednačio preko Basarića, a Stefanović je u poslednjem minutu postigao pobedonosni gol za 24:23. Dvadeset sekundi pre kraja Radnički je imao napad za bod, ali ga nije iskoristio. Nišlije su odlično počele utakmicu, povele sa 5:0, a sredinom prvog poluvremena imale i 10:4. U finišu prvog poluvremena Radnički je serijom smanjio prednost Železničara sa 11:5 na 11:10. Ipak, na odmor je "Želja" otišao sa minimalnom prednošću (12:11). U drugom poluvremenu Železničar je počeo dobro, poveo sa 14:11, ali je Radnički uspeo da izjednači na 18:18 i na kraju uđe u neizvesnu završnicu. Železničar je sa 22 boda prvi na tabeli, a prati ga Metaloplastika sa bodom manje.  U narednom kolu niški tim dočekuje Kolubaru iz Lazarevca.

RADNIČKI KRAGUJEVAC - ŽELEZNIČAR 23:24 (11:12)

RADNIČKI KRAGUJEVAC: Ristić, Milošević 2, Žegarac, Spasić 3, Pralica 4 (1), Bosić 2, Janićijević, Gugleta 3, Grbović 1, Petrović, Milinčić, Mošić, Jaćimović, Tomić, Šmigić 6, Rajičević 2.

Sedmerci: 1/3
Isključenja: 16 minuta

ŽELEZNIČAR: Stojanović, Zlatanović 17 (2) odbrana, Živković 5 (3), Mitić, Denić, Veljković, Mađar 2, Radoničić 5, Tašković, Milošević 1, Pavlović 1, Basarić 2, Đukić 3, Bećirović, Stefanović 4, Pernar 1.