Treća pobeda Radničkog u Antaliji

Fudbaleri Radničkog 1923, koji su već 12 dana proveli na pripremama u Antaliji, juče su pobedom završili probne utakmice. Ostalo je da danas odrade dva treninga i jedan sustra pre podne, kada se pakuju i vraćaju u Kragujevac u noćnim časovima. Bio je ovo peti susret i treća pobeda kragujevačkog superligaša, koji je za protivnika imao ekipu Velingtona savladao sa 2:1.

Na sajtu Radničkom može da se pročita da je to američka ekipa, ali s obzirom na to da su podaci koje dobijamo šturi i da nema podataka o igračima, kao i o potpunom nazivu kluba, sasvim je moguće, što su neki sajtovi i objavili, da je to tim, u stvari, sa Novog Zelanda. No, kako dobijamo informacije od Radničkog iz Antalije, sve je moguće.

Trener Radmilo Ivančević u prvom poluvremenu izveo je sastav, koji uz manje korekcije zbog odsustnosti nekih igrača zbog poverda, među kojima su Tintor i Spalević, treba da bude i okosnica tima u nastavku prvenstva Superlige: Čančarević, Pavlović Rosić, Bubanja, Marić,Vidović, Krivokapić, Beljić, Adamović, Knežević, Čadikovski.

Fudbaleri Radničkog od ponedeljka nastavljaju brušenje forme na stadionu “Čika Dača”(Foto: M. Jovičić)

Međutim, njegovi izabranici nisu uspeli da postignu gol, iako su imali inicijativu i više napadali.

Sva tri pogotka postignuta su u drugom delu igre. Radnički 1923 je posle odmora brzo došao do prednosti. U 47. minutu novajlija Adamović se najbolje snašao pred golom protivnika i doveo svoju ekipu u vođstvo od 1:0. U finišu utakmice postignuta su dva pogotka. Protivnici su uspeli da izjednače u 86. minutu na 1:1. I kada se očekivalo da će se utakmica završili bez pobednika, u jednom od poslednjih napada kragujevački tim je postigao i drugi gol. U 89. minutu mladi ofanzivac Dejan Miljuš je ušao u kazneni prostor Velingtona. Na njega je nepropisno startovao jedan odbrambeni igrač i sudija je pokazao na penal. Pobedu od 2:1 sa 11 metara obezbedio je Bojan Beljić, koji je realizovao penal kao i protiv rumunske ekipe na prethodnoj utakmici..

Šansu za gol imao je i mladi napadač Komnen Andrić, koji je izašao pred golmana američke ekipe, ali se nije najbolje snašao i šansa je propala.

Povratak fudbalera Radničkog u Kragujevac, posle 14 dana provedenih u Antaliji, očekuje sutra uveče, oko 23 časa. Posle odmora, od ponedeljka nastavljaju završne pripreme na stadionu “Čika Dača”. Za utorak je planirana i generalna proba u utakmici sa srpskoligašem Pobedom iz Beloševca, pred susret sa imenjakom u Nišu, u subotu 22. ili nedelju 23. februara za prve prolećne bodove.

Radnički 1923 1 : 1 Jagodina
Javor Matis 4 : 3 Napredak
Vojvodina 3 : 3 Crvena zvezda
OFK Beograd 0 : 1 Donji Srem
Sloboda Point 0 : 1 Voždovac
Rad 2 : 1 Spartak
Partizan 2 : 0 Čukarički
Radnički (N) 2 : 0 Novi Pazar