Marko Gudurić sve pogodio, FMP slavio u Čačku

Borac Mozzart Sport pretrpeo deveti poraz u Superligi, kraj Morave slavio FMP (75: 67)

FMP iz Zeleznika je savladao Borac Mozzart Sport i stigao do treće pobede u šampionatu (75: 67), koja ga ostavlja u konkurenciji za četvrto mesto na tabeli Superlige, poslednje koje vodi na Jadran. Čačani su ostali na jednom trijumfu. Čačanima nije pomogla ni odlična partija Nemanje Protića (20 poena), pa su ostali na dnu lestice, samo sa jednim trijumfom.

Trojkama Dumića,  Protića,  Cvetkovića i Pešakovića, domaćin je uspeo da prvi period reši u svoju korist (14: 12), ali je drugi otvorio je Marko Gudurić, za izjednačenje, da bi trojkom istog igrača FMP poveo 23: 19, pa je trener Raško Bojić zatražio prvi tajm aut. Ulaskom Čovića, FMP je značajno dobio na kreativosti, a posle još jedne trojke Gudurića gosti su povećali suficit na 11 poena.

borac

Marelja je prve poene na utakmicu uknjižio početkom drugog poluvremena, a potom je krenuo u seriju.  Čović je održavao dvocifrenu razliku, ali je koševima uzvratio Protić, pa ponovo Marelja i prednost se istopila – 41: 44. Pošto je Čvorović upisao novu trojku, Čačani su zatražili minut odmora, a u finišu trećeg kvartala gosti ponovo stekli dvocifrenu prednost, ali je Dumić upisao novu trojku. U poslednjih deset minuta izabranici Milana Gurovića ušli su sa devet poena viška.

Borac Mozzart Sport je napravio seriju i zahvaljujući Pešakoviću i Radoviću sveo deficit na tri poena (56: 59).  Čović je bio precizan posle svojih prodora, ali je dobro i asistirao.  Marelja je bio pogodio sa linije slobodnih bacanja za minus osam (59: 68), na tri minuta do kraja susreta trojka Protića je ulila novu nadu domaćim igračima, ali je ona kratko trajala, jer je FMP stigao do pobede u Čačku.

U narednom kolu Borac MOZAZRT Sport u četvrtak gostuje Crnokosi u Kosjeriću.