Minimalan poraz u večeri za pamćenje

U sjajnom ambijentu pred oko 7000 gledalaca fudbaleri Borca su poraženi od Crvene zvezde sa 0:1. Borbena utakmica odigrana pod svetlošću reflektora je zadovoljila brojne poklonike fudbala, koji su napravili izvanrednu atmosferu na tribinama renoviranog fudbalskog zdanja.

BORAC-ZVEZDA_13

Posle petnaestominutnog ispitivanja snaga zapretili su gosti. Borčevo dete Darko Lazović je napravio dar mar po desnoj strani, centrirao ka Rakiću koji se nalazi u nedozvoljenoj poziciji.

Trenutak odluke se zbio u 23. minutu. Mutavdžić gubi loptu na sredini terena, Lazović asistira ka Rakiću čiji udarac Petrić odbija, ali samo do Gavrića koji precizno cilja sa desetak metara za 0:1.

Gosti se bolje snalaze u prvom poluvremenu, a nije ih omela ni povreda Rakića, koga je u 27.minutu zamenio Despotović. U 28.minutu Pečnik šutira sa 18 metara, za malo pored gola. U 33.minutu stopostotna prilika za Beograđane, Mijailović topovski šutira sa 10 metara, a Petrić sjajno interveniše. Poslednju zanimljivu situaciju u prvom delu utakmice beležimo u 34.minutu kada Petrić Istrčava, a lob udarac Gavrića završava pored leve stative gola Borca.

DSC00615

U pauzi u svlačionici ostaju Radunović i Mutavdžić, a ulazak Mašovića i Milojevića menja sliku na terenu. Borac je mnogo agilniji i konkretniji. Ipak prvi prete gosti preko Mijailovića koji topovski šutira u 53.minutu, a lopta završava pored gola. Prvu priliku na utakmici naši igrači stvaraju u 57.minutu. Mašović centrira sa desne strane, a Đenić za malo kasni. U 60.minutu Lazović neugodno šutira iskosa, ali je Petrić na mestu. Aplauze na otvorenoj sceni zasluženo dobija Mašović koji sjajno šutira sa 25 metara, a Rajković vrhovima prstiju izbacuje lopu u korner. Tri minuta kasnije centrira Boranijašević sa desne strane, a Rajković skida loptu sa glave Đenića. U 71.minutu Pečnik propušta priliku da reši pitanje pobednika jer je neprecizan iz izuzetno povoljne pozicije. U 81.minutu Živković izvodi slobodan udarac, golman gostiju leti u prazno, a Pavićević umalo ne pogađa svoj gol. Poslednju i najbolju priliku za izjednačenje igrači Borca propuštaju u 87.minutu. Velika gužva u šesnaestercu gostiju, na kraju Đerić šutira, a Rajković i dalje ostaje nesavladiv u ovoj sezoni, pa se utakmica završava minimalnom pobedom Crvene zvezde.

BORAC-ZVEZDA_39

“Teško je bilo koga pobediti dva puta za pet dana, a kamoli Borac koji ima odličnu ekipu i sjajnog trenera. Rekao sam igračima da moraju dati 110 posto od svojih mogućnosti da bi zabeležili pobedu. Mislim da su igrači oba tima dali sve od sebe i zadovoljili gledaoce koji su stvorili izvanredan ambijent. Bili smo bolji u prvom poluvremenu i to materijalizovali vođstvom, ali smo u nastavku utakmice bili na velikim iskušenjima. Velika pobeda za nas i nastavak serije odličlnih rezultata ove jeseni“ – zadovoljan je bio trener gostiju Nenad Lalatović.

DSC00642

“Znao sam da ako primimo gol nemamo velikih šansi. Mreža Crvene zvezde je još uvek netaknuta, a mi smo u nastavku utakmice stvorili nekoliko prilika koje smo možda mogli i bolje da rešimo. Teren je bio izuzetno težak, tako da odajem priznanje igračima jednog i drugog tima na velikoj borbenosti i fer i korektnoj igri. Publika je stvorila ambijent za nezaborav i žao mi je što im se nismo revanširali makar remijem. Čestitam Zvezdi na zasluženoj pobedi, a nama ostaje da bodove potražimo u narednim utakmicama koje nas očekuju“ – komentar je trenera Borca Bogića Bogićevića.

DSC00640

JELEN SUPERLIGA 7.kolo: BORAC – CRVENA ZVEZDA 0:1(0:1)

Stadion kraj Morave, gledalaca 7000. Glavni sudija Aleksandar Vasić(Novi Žednik), pomoćnici Srđan Kaurin i Matija Olajoš Nađ(obojica iz Subotice).

Strelac: Gavrić u 23.minutu za Crvenu zvezdu.

Žuti kartoni: Kohene, Božić, Jevtović, Jovančić(Borac), Lazić, Pavićević i Gavrić(Crvena zvezda).

BORAC: Petrić, Boranijašević, Kohene, Gojković, Radunović(Mašović), Mutavdžić(Milojević), Božić, Jevtović(Đerić), Jovančić, Živković i Đenić.

CRVENA ZVEZDA: Rajković, Petković, Lazić, Mijailović, Rakić(Despotović), Lazović(Ristrić), Pečnik, Pavićević, Bosančić(Gogić), Gavrić i Kovačević.

Spartak 1 : 0 Radnički (N)
Napredak 0 : 1 Vojvodina
Novi Pazar 3 : 0 Jagodina
Borac 0 : 1 Crvena zvezda