Streljaštvo: Mikec četvrti MK pištoljem u Minhenu

MINHEN, 9.jun (Info centar).- Srpski reprezentativac Damir Mikec, strelac Policajca zauzeo je četvrto mesto u finalu u gađanju MK pištoljem slobodnog izbora na Svetskom kupu u Minenu sa 151,8 krugova. Dimitrije Grgić osvojio je visoko 12. mesto sa 559 krugova (po serijama 97, 94, 94, 92, 94 i 88) i slab učinak u šestoj seriji izbacio ga je iz finala za koje je „ulaznica“ koštala 561 krug! Na 17. mesto plasirao se Andrija Zlatić sa 556 krugova (92, 91, 95, 90, 97, 91). Učestvovalo je u eliminacijama 99 strelaca, u kvalifikacijama ih je bilo 70.

U osnovnom delu Mikec je bio prvi sa odličnim rezultatom od 571 krug (po serijama 97, 95, 92, 95, 95, 97). Još dvojica strelaca, Vang iz Kine i Karera iz Španije imali su takođe po 571 krug. U finalu, do 12. metka Mikec se držao na trećoj poziciji iza Karere i Japanca Masude, a ispred Kineza Vanga, iako je devetim hicem pogodio 7,6 krugova. Pao je na četvrto mesto posle 13. i 14. hica (9,2 i 8,4) i ostao je četvrti i posle 16. metka sa 151,8 krugova. Zlato je pripalo Tomojuki Masudi iz Japana sa 194 kruga, srebrom se okitio Živei Vang (Kina) sa 192,4 kruga, a bronzu je osvojio Pablo Karera (Španija) sa 172,8 krugova.

U gađanju MK pištoljem za dame, Zorana Arunović je osvojila visoko deseto mesto sa 581 krugom (precizni deo 290, brza paljba 291) i nedostajala su joj tri kruga za ulazak u finale (584). Na 27. mesto u konkurenciji 95 takmičarki plasirala se Jasmina Grgić sa 575 krugova (287 i 288) dok je Jasna Šekarić bila 48. sa 568 krugova (286 i 282). U prvoj seriji brze paljbe imala je samo 86 krugova i to je u mnogome pokvarilo plasman. Za „em – ku – es“ (osnovni kvalifikacioni rezultat) Danica Rašeta je pogodila 570 krugova (280 i 290) a Ana Alentijev 561 krug (283 i 278). Obe su prebacile normu od 555 krugova.

Pre finala najbolje su bile Jing Jing Žang (Kina) sa 591 krugom, Selin Gobervil (Francuska) sa 588 i Mungbajar Dorjsuren (Nemačka) sa 586 krugova.

U meč za zlato, odmah su se plasirale Gundegma Otriad (Mongolija) sa 21 „hitom“ i Kineskinja Jing Jing Žang sa 17 „hitova“. U meč za bronzu odmah je ušla Mungbajar Dorjsuren (Nemačka) sa 16 „hitova“ dok su Čeng (Kina) i Dithelm (Švajcarsk) sa po 15 „hitva“ raspucavale za preostalo mesto. Plasirala se Kineskinja Jing Čen.

U finalu, slavila je Otrijad sa 8:0, druga je Dorsjuren, bronza je pripala Kineskinji Žang koja je sa 8:2 pobedila Čen (Kina).

U prvoj eliminacionoj grupi MK puškom 60 metaka ležeći, Stevan Pletikosić je zauzeo peto mesto sa 624,8 krugova. Jan Lohbiler (Švajcarska) je bio najbolji sa 627,1 krug.

U drugoj eliminacionoj grupi, najprecizniji je bio Rus Fedor Vlasov sa 626,9 krugova. Nemanja Mirosavljev je bio 15. sa 623 a Milenko Sebić 32. sa 619 krugova. Sva trojica su se plasirala u kvalifikacije u utorak 10. juna.

Trećeg dana Svetskog kupa u Minhenu na vatrenu liniju će u eliminacijama MK puškom trostav 3 puta 20 metaka, Andrea Arsović, Ivana Maksimović i Jelena Živković, dok će za „em - ku – es“ gađati Dragana Todorović.

Srpski strelci su do sada u Minhenu osvojili jednu bronzanu medalju. Treća je vazdušnom puškom bila Andrea Arsović.