Krušikovci opstali u 3. ligi, a rok da menadžment fabrike isplati zaostale zarade ističe 15.juna

Krušik je remijem sa Banom iz Raške 1:1 obezbedio Valjevu mogućnost sa i od leta gleda Treću ligu Srbije.

Da je fudbali više od igre stigla jer nova potvrda iz Valjeva. Zonaši Budućnost I Radnički sa neopravdano visokom finansijskom podrškom grada, su se ponovo brukali, a momci iz fabričkog kluba ugledali su se na mlađe kolege uspešne na startu baraža u Smederevu. Sa primanjima na “kaščicu” za razliku od radnika Krušika pristiglih do prvog dela aprilskog minimalca krušikovci su se izborili su remijem sa Rašćanima za četrnaesti prolećni bod. Ispostavilo se  odlučujući za opstanak u ligi sa klubovima kadrim da u prolećnom delu poput Jasenice iz S. Palankom  do sada osvoji samo jedan bod, ili  komšija im iz Požarevca drskim da proleće igraju sa podmlatkom. Oba pomenuta kluba su pored čačnske Slobode već potonula u zonu, i jedino u fuziji sa "sirotanima" vide šansu za spas.

Ranković na leđima Simića slavi sa drugovima opstanak Krušika

Bane se uValjevu i bez petorice nosilaca igre predstavio u solidnom izdanju. Nadigrao je domaćina u prvom poluvremenu, stvorio nekoliko stopostotnih šansi i postigao umesto tri četiri, samo jedan gol. Golman Krušika Radovan Ranković je ispravljao greške saigrača i bravurama na golu sačuvao nadu za drugo plouvreme. Junoše iako još umorne od prvog meča baraža u Smederevu (2:2) za popunu Omladinske lige Srbije, okrenule su igru Krušika u nastavku za 180 stepeni. Debitant Prokić je uspešno zamenio Nešića, Petrašević je sa Petrovićem, Plećićem I Markovićem probijao odbranu gostiju, ali je Gluščević do samog kraja ostao nesavladan. Gosti su munjevitim u kontranapadima stigli do novih zicera u 57. i 63. minutu ali je Ranković začarao svoju mrežu i odbranio neodbranjivo. Ofanziva Krušika urodila je plodom u poslednjem minutu nadoknade. Marković je izveo korner, a da pomognu napadačima stigli su Ranković I talični Simić najviši u skoku za gol, dovoljan za ključni bod, Opstanak je izboren ali je pojačana  glavobolja  menadžmenta fabrike i tzv uprave do sada "moćnih" isključivo  na rečima i obećanjima, da će silna dugovanja igračima isplatiti do kraja sezone,odnosno nedelje 15.juna.

Položio ispit ljudskosti i stručnosti Jovan Stanković trener Krušika

KRUŠIK –BANE 1:1(0:1)

Stadion Krušik . Gledalaca:200. Sudija: Pavle Ilić(Kragujevac) 6. Strelci: Simić u 90+3 za Krušik, a Radović u 18.minutu za Bana.

KRUŠIK: Ranković 9, Stefanović 6,5, Živanović 5,, Tomić 6 (Plećić 6), Simić 7,  Đurđević  5,5, Nešić 6(Prokić 7) Petrović 7, Anđelić 5,5 ( Petrašević 6,5) Marković 7, Ilić 6

BANE: Gluščević 7, Jovanović 7,Radović 7,5,M. Petrović,7, Pavlović 7, Drašković 6, Jovanović 7, Ilić 7, Zečević 6,5, Krišto 7(Radošević) P.Petrović 6,5(Terzić)

Igrač utakmice: Radovan Ranković (Krušik)