Raščanima samo tri komada na Krušiku

Na valjevskoj premijeri bez počasti momcima  generacije od pre 45 godina sposobnoj da Valjevu podari drugoligašku premijeru 24.avgusta 1969. u Bačkoj Palanci  "valjevski klinci" sada članovi kluba novog imena Budućnost Krušik 2014.start su obeležili  ubedljivom pobedom protiv Bana iz Raške 3:0

Smehotresna  podaničke i dodvoračke odluke  Upravnog odbora kluba  da nema prodaje ulaznica, a i što je još pogubnije  da se dozvoli   lokalnoj televiziji da bez  naknade direktno prenosi meč, što je i direktnom   sukobu  intreresa, pošto je  suvlasnik televizije, još uvek sa „novom poslednjom šansom“ da popravi dosadašnje promašaje, počev  od poslednjeg pokušaja gašenja prezaduženog FK  Budućnost, imale su za posledicu mnogo manji odziv   ljubitelja fudbala na otvaranju sezone.

Na sreću  „hiljadarka“ na tribinama imala je šta da vidi.  Organizovana, disciplinovana igra sa posebno  naglašenim presingom napadača, još jednom je  donela buket šansi i "samo" tri gola.  Što nije bilo novog petardiranja  rivala krivci su napadači domaćina, ali i neočekivano dekoncencentrisani  sudija  Marko Majstorović. Prevideo  je penale  na Iliću  u prvom i Raševiću u 75. minutu, poništio regularn pogodak Iliću, a umesto crvenog kartona Lopatiću posle faula za zatvor na mestu   poslednjeg  igrača  odbrane,  na Iliću, pokazao je žuti karton, dok je  već opomentog  Pavlovića, umesto da  pošalje na tuširanje ostavio u igri  pošto  je skrivio  penal na Nešiću

Na sreću na visini zadatka ponovo je bio golgeterski tandem : Stefan Ilić- Filip Rajevac.

Pas Živanovića  u  prazan prostor 6.minutu  Ilić je efektno pretvorio u vođstvo. Usledili su pokušaji i Rajevca u 18, Čočovića u 25, i 31. Pretili su i gosti preko  Bogojevća,  Đorđevića i Šumarca, ali do odmora  nije bilo promene rezulatata. Sveži Đurić uneo je dosta živosti na nastavku, odigrao Nešića kod penala, a najmlađi akter meča Nikola Čočović je vezao  Raščane u čvor  na svakom delu terena, unoseći  pometnju  posebno u odbrani rivala. Asistirao je  Rajevcu za 2:0, sigurnom i sa bele tačke da ponovo savlada Gluščevića, za ipak ubedljiv trijumf Valjevaca.

BUDUĆNOST KRUŠIK 2014 –BANE 3:0(1:0)

Stadion Krušik. Gledalaca : 1.000. Sudija : Marko Majstorović  (S.Palanka) 5,5 Strelci: S.Ilić u 6, Rajevac u 68. i 80.iz penala.Žuti kartoni: Đorđević(Budućnost Krušik 2014) Lopatić, Pavlović, Zečević(Bane) Crveni karton: Lopatić u 81.minutu

Stadion Krušik. Gledalaca : 1.000. Sudija : Marko Majstorović  (S.Palanka) 5,5 Strelci: S.Ilić u 6, RBUDUĆNOST KRUŠIK 2014 –BANE 3:0(1:0)ajevac u 68. i 80.iz penala.Žuti kartoni: Đorđević(Budućnost Krušik 2014) Lopatić, Pavlović, Zečević(Bane) Crveni karton: Lopatić u 81.minutu

BUDUĆNOST KRUŠIK 2014: Ranković 6,5,  Kosić 6,5 (Đorđević 7), Gentić 7,5,Tomić 6,5,  Živanović 7,5 Jevtić 6,5, Marković 6,5 (Đurić7,5) Čočović 8, S.Ilić 8, (Nešić 7)  Rajevac  8,  Rašević  8.

BANE: Glukčević  5,5, Jovanović 5,5, Ilić (Bulatović 6) Lopatić 5,Banović 5, Pavlović 5, Zečević5,5 (Sretenović)  Đorđević  5,5, Simić (Bogojević)

Igrač utakmice: Stefan Ilić(Budućnost)