Kamiondžijama bod u Bajinoj Bašti

Nakon odlične igre i ubedljive pobede u komšijskom derbiju protiv Polimlja sa 3-0, kamiondžije su proteklog vikenda zabeležili i prvi remi u gostima, Sloga 1940- FK FAP 1-1 (1-0).

Do nerešenog ishoda na gostovanju u Bajinoj Bašti, u jednom od derbija 5. kola Zone Drina, fudbaleri FAP-a su stigli u 87. minutu pogotkom Janovića čiji je oštar centaršut u svoj gol skrenuo jedan od odbrambenih igrača Sloge. Bodom bi tebalo da su zadovoljne obe ekipe. Domaćin zbog toga što je postigao pogodak iz jedinog šuta u okvir gola (Vujić u 30. minut), a gosti iz Priboja jer su do izjednačenja stigli u samoj završnici, iako su imali više šansi i promašili nekoliko odličnih prilika, posebno u prvom poluvremenu. Posle 5. kola FK Sloga 1940 je i dalje neporažena na drugom mestu Zone Drina, dok je FK FAP je na 5. mestu sa 8 osvojenih bodova i narednog vikenda dočekuje poslednjeplasiranu Brezovicu.

Mlađe kategorije FK FAP su bili domaćini proteklog vikenda. Omladinci su dočekali vršnjake FK Sloboda iz Užica i naneli im prvi poraz u ovoj sezoni rezultatom 2-0, dok su pioniri poraženi od odgovarajuće ekipe BIP-a iz Čačka sa 2-4. Obe selekcije u sredu gostuju u Ivanjici odgovarajućim ekipama FK Javor-Matis, a već sledećeg vikenda omladinci igraju u Kraljevu sa Slogom, dok pioniri gostuju ekipi Čačak 94.