Trepča
Spartak
Jagodina
I Vojvodina odnela bodove iz KruŔevca

Novi kiks KruÅ”evljana kući(treći ove jeseni) ovog puta protiv odlične Vojvodine,koja je golom Mijata Gaćinovića u 61. minut doneo pobedu Novosadjanima. Igrao se 61. minut sjajan pas Poletanovića za Alivodića koji se stvorio polulevo od gola Popovića prosto zavrnuo jednog igrača Napretka Ā a onda topovski Å”utirao ,golman domaćih odbio je loptu do Veselinovića koji Å”utira ali je Janičić vadi sa gol linije , ona se odbija do Gaćinovića koji je nakako ubaca u gol ispostavilo se za novu pobedu Novosadjana u KruÅ”evcu. A počela je utakmica ofanzivom Novosadjana Alivodić odlično sa desne strane baca loptu na drugu stativu , glavom Å”utira Ā Gaćinović a Popović bravurozno brani. Sve do 15. minuta gosti su igrali bolje, a onda u 16. minutu strahovita kontra Ibrahima Ndiajea koji pretrčava jednog Å”topera gostiju po levoj strani Ā ali Å”ansa propada jer je Ibra prebrz i za svoje igrače da neko može od njegovih igrača da ga isprati. Ipak u narednih 15 minuta Napredak ima i loptu i igru. Najpre Luković proba Ā Milinković Savića sa 25 metara a onda velika Å”ansa za domaće.Odličan centarÅ”ut sa desne strane u srcu Å”enaesterca Ndije prima loptu vraća je na 16-17 minuta Bajiću Ovaj topovski Å”utira a golman Vojvodine bravuroznom intervencijom spaÅ”ava svoj tim. Ponovo Vojvodina preuzima igru u 35. minutu Alivodić sa desne strane izvodi jedan od devet kornera gostiju ,baca loptu na prvu stativu,odbrana domaćih spava a Nino Pekarić glavom pogadja prečku golmana Popovića.A onda sjajna kontra Napretka , Gobeljić sa desne strane dugom loptom pronalazi na suprotnoj strani Trujića ovaj odlično vraća Bajića koji se propisno bruka traljavim Å”utem.preko gola. Odlazi se na poluvreme sa realnih 0:0 i velikom nadom navijača Napretka da će doći do pobede.

Početak drugog dela protekao je u potpunoj nadmoći Novosadjana a posle dve poluprilike Ā dolazi do 61. minuta koji smo već opisali Ā Bio je to znak za KruÅ”evljane i njihovu klupu da moraju Ā da krenu daleko ofanzivnije i krenulo je KruÅ”evljani pomalo stihijski a gosti svaki kiks za brzu kontru.Ā  Čini se da najbolju Å”ansu propusta Bajić u 80. minutu kada mu je u sredinu Ā na 12-13 metara loptu Ā ubacio Božović a ovaj vrlo traljavo Å”utirao.Gosti su izveli odličnu kontru preko Veselinovića ali bez uspeha. A onda nadoknada vremena,odličan centarÅ”ut Ā ,na drugoj stativi Ā Trujić Å”utira Milinković Savić malo kači loptu koja zavrasava na stativi odbija se do Božovića ali niÅ”ta i joÅ” jedan pokuÅ”aj Trujića poludesno Å”utira ali za golmana Mančestera Milinković Savića to je lak plen. Tako je Napredak izgubio joÅ” jednu utakmicu kući ovog puta od možda najboljeg tima lige ali mora se reći KruÅ”evljani se nisu obrukali opet su promasili mnogo Å”ansi pa je stručni Å”tab KruÅ”evljana sada na potezu.

REČ TRENERA

- Konferenciji za novinare nakon odigrane utakmice sedmog kola JSL, Napredak-Vojvodina, za SaÅ”u Å trbca trener Napretka, bila je podjednako teÅ”ka kao i utakmica:Ā  TeÅ”ka utakmica za nas, teÅ”ka za Vojvodinu. Oba tima su imala svoje Å”anse,Vojvodina je svoje iskoristila, mi nismo. Vrlo mi je teÅ”ko,ali Å”ta da radimo, idemo dalje. Okrećemo se novoj utakmici protiv Spartaka,a Vojvodini sve najbolje u daljem prvenstvu".

Å ef stručnog Å”taba Vojvodine, Zoran Marić, znao je da će utakmica u KruÅ”evcu biti teÅ”ka za njegovu ekipu: Obzirom na poziciju Napretka, očekivali smo da će domaćin pružiti veliki otpor,jer mu je pobeda bila imperativ. Nismo očekivali da će biti u tom obimu teÅ”ka. Za razliku od predhodnih utakmica mi smo bili neuobičajeno neprecizni u zadnjih 30 metara, i to je u velikoj meri uslovljavalo i sam rezultat. Srećom da smo postigli taj gol, i da smo pokazali da imamo kapacitet da se branimo protiv ekipe koja nas je nadigrala zadnjih petnaest minuta dominirala, kontrolisala i bila puna centarÅ”uetva u naÅ”em Å”esnaestercu. Uspeli smo da se odbranimo i idemo kući sa tri boda.Ā

U osmom kolu JSL, Napredak gostuje Spartaku.
Ā

NEMA SMENE STRUČNOG ŠTABA

Na nekim druŔtvenim mrežama pojavila se večeras informacija da je smenjen stručni Ŕtab KruŔevljana,ali je klub iz KruŔevca odlučno demantovao ovu informaciju.

Napredak-Vojvodina 0:1 (0:0)

Strelci: 0:1 Gaćinović u 61. minutu.Stadion Napretka u KruÅ”evcu, gledalaca 2100. Sudija : Milorad Milićević (Ivanjica) 7. Opomenuti igrači: Dimitrov (Napredak) i PuÅ”karić, Sekulić i Tumbasević) Napredak. Igrač utakmice: Mijat Gaćinović (Vojvodina)
Ā
NAPREDAK:Popović 7,Cvetković 7,UroÅ”ević 6,5,Janičić 7,Paunović 7,Govedarica 6(Božović 6,5),Luković 6( Lazić-9,Gobeljić 7,Ndiaye 7,Bajić 6(Dimitrov 6,5),Trujić 6,5.
Ā
VOJVODINA: Milinković Savić 7,Ivanić 7(Makarić-,Tumbasević-),Pekarić 7,Alivodić 7,PuÅ”karić 7,Veselinović 7(Stojanović-),Gaćinović 7,5,Nastić 7,Poletanović 7,Sekučić 6,5,Babić 7.
Ā
Ā
Foto album: Slobodan Simić

Branko Smiljanić sef struke Krusevljana ,moraće da nadje način da njegovi napadači konačno tresu mreže