24.10.2010 A. Daišević

SLZ: Sloga - Polet 2:0

I pored činjenice da su nastupili desetkovani, u omladinskom sastavu, Kraljevčani su odigrali dobar meč, zadovoljili publiku i zasluženo slavili pobedu. Polet je, za razliku od drugih ekipa, došao u Kraljevo da se nadigrava, imali su „grebići“ svojih prilika, ali morali su da pruže ruku boljem. Već u 11. minutu je Desnica imao dobru priliku, ali je sa šest metara šutirao preko gola. „Beli“ su do vođstva stigli posle filigranske akcije u 23. minutu. Šutirao je prvo Radović, vratar gostiju odbiju loptu, a u mrežu je smestio danas vrlo zapaženi Vasiljević.

Gosti su prvu priliku imali u 26. minutu. Vićović je sve lepo uradio, ušao u šesnaesterac Sloge i pao, ali pištaljka Širokog se nije oglasila,a to je donelo buru protesta gostujućih fudbalera. Samo tri minuta kasnije zicer prilika za Radovića, ali je glavom šutirao sa pet metara preko gola. U 33. minutu odličan potez Kotorčevića, sjajno je šutirao sa preko 20 metara, ali tik pored roglja gola već savladanog Božovića. Ipak, promašaj dana videli smo u 35. minutu kada je Janićijević dobio loptu kao na tacni na samo pet m,etara od gola Pešića i neometan šutirao nebu pod oblake.

U drugih 45 minuta gosti su krenuli ofanzivnije, a ponovo se istakao Kotorčević koji je sa preko 30 metara iz slobodnog udrca naterao Božovića na paradu i intervenciju. U 65. minutu sve je bilo rešeno. Vasiljević je izbio sam ispred gola gostiju, šutirao, ali je Pešić odbio loptu, ali u nastavku akcije Antonijević sa desetak metara šutira precizno za konačnih 2-0. Posebna figura meča bio je drugi pomoćnik Nebojša Marinković iz Smedereva koji je oborio Ginisov rekord u broju pokazanih ofsajd pozicija domaćih fudbalera, mahao je zastavicom i kada treba i kada ne treba, zabavljao gledaoce na tribinama i na kraju ispraćen salvama zvižduka i ovacija navijača Sloge.

Srpska fudbalska liga „Zapad“

SLOGA KV. – POLET (Lj) 2 – 0 (1 – 0)

Kraljevo; Gradski stadion Gledalaca: 300 Sudija: Zoran Široki (Smederevo) Strelci: Vasiljević u 23. i Antonijević u 65. minutu Žuti kartoni: Vasilić, Vukadinović i Gobeljić (Sloga), Pejica, Veljović, Živković, Knežević, Kotorčević, Vićović (Polet)
SLOGA: Božović, Vasilić (Mladenović -), Miletić, Desnica, Vlašić, Rovčanin, Vukadinović (Gobeljić), Antonijević, Radović, Janićijević, Vasiljević (Anđelković)
POLET: Pešić, Pejica, Veljović, Ignjović, Živković, Knežević, Vićović (Pavlović -), Stević  (Mladenović), Vasiljević (Kuljanin), Ružičić, Kotorčević.
Igrač utakmice: Veljko Antonijević (Sloga)

Budućnost 1 : 0 Šumadija (A)
FAP 1 : 2 Rudar (K)
Jedinstvo 2 : 2 Mačva
Sloga (K) 2 : 0 Polet (LJ)
Železničar 0 : 2 Sloga (BB)