Pobeda iz Goloboka: Kraj jesenje polusezone, utisci

Završen je jesenji deo prvenstva u jaseničkoj opštinskoj ligi, ekipa Pobede trenutno zauzima četvrto mesto.Dobra jesen sa tri mrlje, oduzimanje 3 boda u Baničini zbog neispoštovanog bonusa, najslabija utakmica u Mramorcu koju je ekipa pobede odigrala i izgubila sa  2:0, kao i sudijska nepravda na utakmici u Vodicama, posle koje je usledio tesan poraz  rezultatom 4:3.

Jesen se završila sa velikim hendikepom  po tim, standardni golman Marko Gečić je na poslednjoj utakmici doživeo ozbiljnu povredu ramenog dela i ključne kosti, pa je njegova  dalja karijera dovedena u pitanje. Fudbaleri  Pobede ostavili su snažan utisak na sve protivnike sem na nadmoćnu ekipu Radnika, mada je i njemu pružen žestok otpor ali na kraju je ostalo 0:1.

U prvom kolu savladan je direktan rival  za najviši plasman rezultatom 2:6 u Azanji,  što je u istoriji susreta ova dva kluba nezapamćeno visok rezultat.  Zatim je usledio niz briljantnih partija, deklasirani su Beli Orlovi 7:0, Proleter u Maloj Plani 0:5, pobeda u Bačincu 0:3, pobeda sa 10 igraca u Baničini 0:1 mada je posle neispoštovanog bonusa registrovano 3:0 za Baničinu. Pobeda se  mučila protiv ekipe Budućnosti, za pred kraj meča rezultat je bio 2:1 za protivnika, da bi fudbaleri protivničke ekipe nasrnuli na glavnog sudiju što je izazvalo prekid utakmice i registraciju meča službenim rezultatom. Nimalo laka utakmica bila je protiv poslednjeplasirane Palanke rešena je  rezultatom 2:0. Posle izgubljenog derbija protiv Radnika i neočekivano bezidejne igre i poraza u Mramorcu, ekipa Pobede se mučila u meču protiv Bašina ali su na kraju zasluženo tri boda ostala u Goloboku 1:0. Kontraverzna utakmica u Vodicama koju je Pobeda  izgubila rezultatom 4:3, iako je vodila 2:0 u prvih 20 minuta ipak se na poluvreme otišlo rezultatom 2:2, da bi u drugom poluvremenu ponovo došli do gola prednosti, a onda na scenu stupaju glavni i linijski sudija. Prvo glavni sudija meča svira nepostojeći penal,  pošto je domaći igrač pao van šesnaesterca tj.  sam se sapleo se o busen trave na veoma lošem terenu. Usledilo je poravnanje rezultata. Na kraju domaća ekipa stiže do senzacionalnog preokreta postigavši  gol iz čistog ofsajda za  konačni trijumf 4:3, uz napomenu da je  nepristojni sudija navijačima iz Goloboka uputio salvu vulgarnosti.

Sve u svemu, jesenja polusezona može dobiti prelaznu ocenu, sa nadom da će  ekipa na proleće uz par pojačanja izboriti baraž za plasman u viši rang. U ovoj polusezoni veliki plus za klub da su navijači bili dvanesti igrač kako na domaćem terenu tako I u gostima.Planskim radom ekipa je afirmisala mlade igrače  iz sopstvenog pogona, dok je agilna uprava pokušava da izgradi jednu tribinu na severnom delu igrališta.

Budućnost 0 : 3 Palanka
Šumadija 8 : 0 Udarnik
Beli Orlovi 0 : 8 Pobeda
Vodice 0 : 5 Radnik
Proleter 6 : 0 Bašin