Streljaštvo: Dve seniorska zlata, jedno srebro i jedna bronza srpskim strelcima na turniru u Solinu

Drugog dana turnira „DC open“ u Solinu kraj Splita, srpski strelci osvojili su dve zlatne, srebrnu i bronzanu medalju.

Pobedila je Bobana Veličković iz Bora 030 vazdušnim pištoljem za seniorke sa 483,6 (385) krugova, ispred Hrvatice Vlatke Pervan sa 481,7 (383) i druge hrvatske takmičarke Valentine Pereglin sa 476,2 (377) krugova. Veličkovićeva je osvojila i nagradu od 400 evra. Bila je i prvog dana najbolja sa osnovnim rezultatom od 386 krugova.

U muškoj konkurenciji pobedio je, baš kao i prvog dana, Dimitrije Grgić olimpijac Akademca sa 677,2 (576) krugova ispred srpskog strelca Uroša Kačevende (Novi Sad) sa 671,8 (576) i Ante Krišta iz Hrvatske sa 667,4 (568) krugova. Grgić je imao izvanrednu finalnu seriju od 101,2 kruga. Pobedio je i prvog dana sa 579 krugova. Grgić i Kačavenda osvojili su i nagrade od 400 odnosno 300 evra.

U gađanju vazdušnom puškom za seniorke, bronzani trofejom posle odličnog finala (103,7) okitila se mlada olimpijka Srbije Ivana Maksimović iz Novogg Beograda Ušća sa 498,7 (395) krugova. Pobedila je, još juniorka, Živa Dvoršak (Slovenija) sa 501,8 (399) krugova ispred Tanje Perec (Hrvatska) 400,5 (398) koja je bila i druga juniorka. Srpska olimpijka iz Partizana Andrea Arsović je bila sedma sa 494,6 (393) kruga. Dvoršakova je pobedila i prvog dana sa 399 krugova, koliko je na drugom mestu imala i Maksimovićeva.

Najbolji strelac vazdušnom puškom za seniore oba dana bio je Mađar Peter Šidi. Drugog dana je pobedio sa 697,3 (597) krugova, dok su drugo i treće mesto osvojili Slovenci Grega Potočnik sa 696 (594) i Robi Markoja sa 695,2 (593) kruga. Nemanja Mirosavljev (Novi Sad) je bio četvrti sa 694,1 (592) kruga a peti je bio novi član Novog Beograda Ušća Slovenac Željko Moičević sa 692,8 (591) krug. Milenko Sebić iz Policajca osvojio je sedmo mesto sa 690,5 (589) krugova, Dragan Marković (Novi Sad) bio je deveti sa 587 krugova. Mladi srelac, junior Željko Trifunjagić (Novi Sad) bio je 19. i četvrti omladinas sa 581 krug. Mirosavljev je sa 594 kruga prvog dana bio drugi a Marković, takođe sa 594 kruga, treći.

U juniorskim kategorijama, Jelena Zeljajić, mlada takmičarka Partizana osvojila je jednu bronzu. Prvog dana bila je treća juniorka vazdušnom puškom sa 391 krugova. Drugog dana imala je 389 krugova.

Prvog dana, kada su se delila i ekipna odličja, srpski strelci su osvojili četiri zlatne, dve srebrne i jednu bronzanu medalju u seniorskim kategorijama, od toga dve ekipne zlatne (muška i ženska ekipa puškom).

Odlazak na turnir, u okviru programa priprema za Olimpijske igre u Londonu, na kojima Srbija ima trenutno sedam mesta, finansirao je Olimpijski komitet Srbije za olimpijce, olimpijska kandidate i njihove trenere. Za ostale strelce troškove su snosili klubovi.