25.03.2012 A. Daišević

PLS: Sloga - Mladost (L) 0:3

Od 16. maja 2010. godine Sloga nije znala za poraz na Gradskom stadionu. Tada je Inđija slavila 2:1, a sada su Lučanci odigrali odličnu utakmicu, zaslužili aplauze objektivne kraljevačke publike i očitali lekciju "belima" iz svih elemenata fudbalske igre. Sloga je u prethodnih 19 utakmica uspevala da sakrije mane tima, ali su one u meču protiv Mladosti isplivale na površinu. Ni jedan tačan pas, bez prave akcije i šanse i samo dva šuta prema golu potpuno besposlenog Drinića, tako je izgledala četa Dragana Jovanovića, pa ne čudi što je posle drugog gola gostiju najveći broj gledalaca razočarano napustio tribine stadiona kod Železničke stanice.

Mladost je otresito ušla u meč i već u 8. minutu posle akcije i centaršuta sa leve strane Bojić je glavom matirao nemoćnog Nastića. Bila je to najava prvog Sloginog poraza u Kraljevu ove sezone. Do kraja prvog dela igre gosti su imali šansu preko Usenija kada je Nastić odbranio,a Sloga iz nemoći i loše iogre u poslednjih pet minuta došla do dva dobra šuta Đorđevića sa oko 20 metara, ali pored gola.

U drugom poluvremenu nemoć domaćih je bila sve izraženija,a gosti nisu čuvali minimalnu prednost, već su krenuli u napad da potvrde sigurnu pobedu. U 56. minutu istakao se Nastić odbranivši šut Milosavljevića,a koji sekund kasnije Mladenović glavom sa gol linije izbacuje loptu posle šuta Miloševića. Novi korner je odlično izveo Useni,a Milunović iskoristio skok u prazno vratara "belih" i povećao prednost Mladosti.

Tu nije bio kraj mukama fudbalera i navijača Sloge. Lučanci su stvarali nove šanse, povijala se odbrana Sloge, ali spasa nije bilo kada je najbolji igrač meča Bojić sa ivice šesnaesterca odlično šutirao i ponovo savladao nemoćnog Nastića. Do kraja meča gosti su znalački čuvali loptu i sačekali ovacije na otvorenoj sceni,a domaći nisu dobili ni zvižduk, toliko su bili slabi.

Prva liga Srbije u fudbalu SLOGA – MLADOST (L) 0:3 (0:1). Kraljevo-Gradski stadion Gledalaca: 500. Sudija: Branko Labus (Novi Sad) 7 Pomoćne sudije: Darko Savović (Bačka Palanka) i Branislav Mršić (Žitište) 7 Strelci: Bojić u 8. i 68. i Milunović u 57. minutu. Žuti kartoni: Đorđević i Mijatović (Sloga), Jeremić, Useni, Grujičić (Mladost).

SLOGA: Nastić 5, Mladenović 5, Milovanović 5, Miletić 5, Radosavljević 5, Dmitrović 5, Gobeljić 5, Vulić 5 (od 46. minuta Mijatović 5), Drinić 5, Janićijević 5 (od 74. minuta Cmiljanović 5), Đorđević 5 (od 63. minuta Anđelković 5).

MLADOST: Drinić -, Spasojević 7, Vasić 7, Milunović 7,5, Milošević 7, Avramović 7, Bojić 8 (od 84. minuta Ružičić -), Jeremić 7 (od 90. minuta Tomić ), Stojanović 7,5, Milosavljević 7, Useni 7,5 (od 65. minuta Grujičić 7). Igrač utakmice: Petar Bojić (Mladost) 8