15.05.2012 Vinko Janković

PFL Sombor: Na vrhu bez promene, začelje uzburkano

Dvadesetčetvrto kolo prvenstva Područne Lige Sombor odigrano minulog vikenda nije donelo promene na vrhu tabele ali je zato začelje dosta uzburkano i vrlo neizvesno do kraja i svakako da će borba za očuvanje statusa člana Područne lige biti interesantna do poslednjeg kola. Lider na tabeli, ekipa Crvenke nije imala ljutog rivala u ekipi Sloge iz Čonoplje i sa pola gasa je stigla do novih bodova, nastavljajući niz pobeda i održavajući minimalnu prednost u odnosu na glavnog konkurenta , ekipu BSK-a iz Bačkog Brestovca  koji je kao domaćin bez većih napora  došao do sedamnaeste pobede u prvenstvu ,ovoga puta nad ekipom Graničara iz Gakova koji je trinaestim porazom  pao jedno mesto niže i predstoji mu grčevita borba za očuvanje statusa u narednih šest susreta od koji je najteži već u nedelju kada gostuju u Crvenki kod vodećeg sastava Lige. Minulo kolo bilo je u znaku domaćina i jedino je Crvenka kao gost odnela celi plen iz Čonoplje , čiji su fudbaleri doživeli i peti poraz zaredom, od toga dva pred svojim navijačima,i sva je sreća da je jesen bila berićetna  pa se zalihe sada troše sa manje bojazni za očuvanje statusa.Od ostalih utakmica,ona na Bukovcu imala je dva različita poluvremena, u kojem su prvo dobili gosti iz Stapara, a drugo je sa većim omerom datih golova ,pripalo fudbalerima Omladinca  koji su sa nova tri boda napravili  mali korak u pomaku sa poslednje pozicije na tabeli. U Riđici je   Graničar iskoristio prednost domaćeg terena i u poslednjim minutama susreta golom Švelje savladao visokoplasiranu Prigrevicu i revanširao se Pik-u za isti porazod jesenas u Prigrevici. Istim rezultatom (1-0) kao što je bio onaj u Riđici završena su još dva meča ovoga kola, u Deronjama je Omladinac savladao   Zadrugara golom Medića u 74. minutu, a pogotkom Zavođe u 20 minutu  u Kljajićevu je Kordun slavio nad ekipom Mladosti iz Kruščića. Od "davljenika", Borac je preokretom susreta u Bačkom Gračacu došao dopobede i skoka na tabeli za dva mesta, a za dva mesta pada , i sada je poslednji, ŽAK je i podred dvostrukog  vođstva poražen u Kuli od domaćina sa 3:2 .Strelci su uovom kolu bili ponovo efikasni, postignuto je ukupno 29 golova, a najviše ih .je dao napadač BSK-a ČULJAK koji je tri puta zatresao mrežu Gakovčana. Po dva gola su dali napadači Crvenke, Matijašević i Đurđević, Beretiću iz Čonopljanske Slogei Hocieslavski iz Omladinca na Bukovcu Stojanoviću iz Staparskog Hajduka, te Kuljanin Milošević golmanu Žaka Kozlini.Disciplina nije bila baš na zavidnom nivou, pokazano je dosta žutih kartona a najviše u Riđici gde je sudija Krstić u svoju beležnicu uneo pet domaćih i šest prezimena gostujućih fudbalera. Sudija Delić, u Brestovcu je javnim opomenama pribeležio pet Gakovčana i jednog domaćeg igrača. Beležnica sudije Merdanovića iz Srpskog Miletića ostala je prazna na utakmici u Čonoplji, gde je Sloga ugostila Crvenku.Zbog loših vremenskih uslova, velike vrućine u subotu i hladnog vremena u nedelju, poseta na utakmicama je bila ispod proseka, jedva petstotina gledalaca na osam utakmica.