Kraljevske Krune obezbedile plej of

Na Dunavskom štrandu Kraljevske krune su proslavile pobedu nad Vojvodama i ulazak u plejof. Novom Sadu predstoji težak zadatak da u nastavku takmičenja se izbori za mesto u završnici. Divan sunčan dan u nedelju 20. maja, na Novosadskom stadionu FK „Kabel“, je preko 350 gledalaca provelo u izuzetno uzbudljivom sportskom dvoboju gostujućih Kraljevskih Kruna iz Kraljeva i domaćih Vojvoda. Utakmica je bila očekivano "tvrda" za oba tima. Ipak od samog početka Krune su uspele da nametnu svoj tempo igre u napadu, a i ujedno da veći deo susreta dominiraju u odbrani. Sigrunom igrom Kraljevčani su savladali domaćine u Novom Sadu. Krune su povele sa 0:8 i to nakon što je QB Strahinja Stepović uputio pas od 10 jardi ka WR Lazaru Ivanoviću, te uspešno pretvaranje postigao WR Dejvid Akins, za 2 poena. Zatim su povećale razliku na 0:16, nakon što je RB Džošua Henri trčanjem od 3 jarde postigao tačdaun, pa još postigle i dodatna 2 poena pasom QB Stepovića ka TE Željku Terziću. Ovim rezultatom je završeno poluvreme. A onda početkom treće četvrtine Krune su još jednom povećale razliku, te je rezultat bio 0:22 za goste sa Ibra, i to zahvaljujući trčanju RB Henrija od 12 jardi do krajnje zone domaćina. U finišu treće četvrtine Novi Sad uspeva da poentira.rezultat je 6:22, zahvaljujući trčanju od 30 jardi za TD, RBa Marka Đanića. Na početku poslednje četvrtine Vojvode još jednom dolaze do crvene zone Kruna gde imaju četiri pokušaja za poentiranje. Tri puta Kraljevčani odbijaju napade domaćina, a četvrti put Novosađani poentiraju za 3 poena, fild golom Srđana Stanojeva. U tom trenutku rezultat je 9:22 i Novosađani se bude, ali su rezultatski još daleko. U Uzbudljivu završnicu utakmicu uvodi RB Vojvoda Marko Nikolić, trčanjem od 2 jarde za TD i Bojan Davidović uspešnim pretvaranjem za 2 poena. Sada već opasno blizu prišavši gostima na semaforu sa 17:22, Novosađani su imali još 5 minuta da pokušaju preokret. Međutim zahvaljujući greškama domaćih i pribranosti Kraljevčana, utakmica i završava tim rezultatom 17:22 i pobeda Royal Crownsa nad Dukesima. Kraljevčani su se ovim pridružili SBB Vukovima i Mozzart Wild Boarsima, kao sigurni učesnici plejofa Sportklub Superlige Srbije. Inače klub američkog fudbala Kraljevo Royal Crowns je osnovan 17. oktobra 2004. godine, a sadašnji seniorski tim je bespogovorno najbolji u istoriji kluba. Krune sledeću utakmicu igraju protiv Klek Knights, u nedelju 03. od 17 h na Atletskom stadionu u Kraljevu.

Novi Sad Dukes - Kraljevo Royal Crowns 17:22 (0:8, 0:8, 6:6, 11:0) Stadion: FK „Kabel“, Novi Sad. Gledalaca: oko 350. Kretanje rezultata: 0:8 Strahinja Stepović pas 10 jardi ka Lazaru Ivanoviću, Dejvid Akins pretvaranje za 2 poena. 0:16 Džošua Henri trčanje 3 jarde, Stepović ka Željku Terziću za 2 poena. 0:22 Henri trčanje 12 jardi. 6:22 Marko Đanić trčanje 30 jardi. 9:22 Srđan Stanojev fild gol. 17:22 Marko Nikolić trčanje 2 jarde, Bojan Davidović pretvaranje za 2 poena.