Plivanje: Čavić ostao bez medalje

Srski plivač Milorad Čavić ostao je bez medalje na Olimpijskim igrama u Londonu, jer je u trci na 100 metara beterflaj zauzeo četvrto mesto sa vremenom 51,81 sekund. Olimpijskim pobednik Majkl Felps (SAD) je postgao vreme 51,21. Podeljene su dve srebrne medalje jer su i Čad le Klo iz Južne Afrike i Jevgeni Korotiškin iz Rusije imali isto vreme 51,44.

Naš plivač se odlično držao u prvoj polovini trke, ali je, kao i na nekim ranijim nadmetanjima u finišu propustio da osvoji bolju poziciju. Prema najavi bila je to poslednja, oproštajna trka našeg najboljeg plivača, koji je pre četiri godine u Pekingu u istoj disciplini osvojio srebrnu medalju.

Majkl Felps je osvajanjem zlata u šlager trci večeri povećao olimpijsku kolekciju na 21 odličja, od kojih je 17 zlatnih. U Londonu mu je ovo bila peta tri zlata i dva srebra!

Program je prošao je u znaku američkih plivača. Oni su od četiri finalne trke trijumfovali u tri, dozvolivši samo na 50 metara kraul da zlato ode u Francusku. U toj trci pobedio je Floren Manadu, koji je za dvadeset stotih bio bolji od Amerikanca Kulena Džonsa.

Posle današnjih plivačkih nadmetanja američki predstavnici su nastavili da dominiraju u olimpijskom bazenu u Londonu. Njihov ukupni ,,skor" sada iznosi 28 medalja (14 zlatnih, 8 srebrnih, 6 bronzanih). Kina i Japan su ukupno do sada osvojile po devet medalja, ali Kinezi imaju četiri olimpijska pobednika, dok Japan još nije stao na pobedničko postolje.

Rezultati finalnih trka, 200 m, leđno, žene: 1. Misi Frenklin (SAD) 2:04,06 minuta, 2. Anastasija Zujeva (Rusija) 2:05,92, 3. Elizabeta Lize (SAD) 2:06,55.

100 m, beterflaj, muškarci: 1. Majkl Felps (SAD) 51,21 sekund, 2. Čad le Klo (J. Afrika) 51,44, 2. Jevgeni Korotiškin (Rusija) 51,44 – dva srebra, 4. Milorad Čavić (Srbija) 51,81.

800 m kraul, žene: 1. Kejti Ledecki (SAD) 8:14,63 minuta, 2. Belmenot Garsija (Španija) 8:18,46, 3. Rebeka Adlington, (V.Britanija) 8:20,31.

50 m kraul, muškarci: 1. Floren Manadu (Francuska) 21,34 sekndi, 2. Kulen Džons (SAD) 21,54, 3. Cezar Kielo (Brazil) 21,59.