Rafalom do prve pobede kući

Tek u 11.kolu Tešnjar je došao do prve pobede na domaćem terenu. Na neočekivano ubedljiv način savladana je favorizovana ekipa Tulara rezultatom 4:0 (0:0). Ovo je bila druga uzastopna pobeda koja je Tešnjar pomerila sa začelja tabele i nagovestila bolje dane za popularne "gradjane". U meč sa Tularima tešnjarci su ušli osokoljeni donetim bodovima sa gostovanja u Banjanima prošle srede. Svesni značaja ove utakmice igrači su počeli vrlo disciplinovano i odgovorno, ali sa dosta grešaka i na jednoj i na drugoj strani. Najveću priliku nije iskoristio bek Tešnjara Radovanović u finišu prvog poluvremena kada je iz čiste situacije loptu poklonio golmanu gostiju. Prvo poluvreme završeno je bez golova. Golove i uzbudjenja donosi drugo poluvreme. Ulaskom Pavlovića i Staševića Tešnjar dobija na brzini i pokušava iz kontri da dodje do gola gostiju. U jednom od napada Pavlović pogadja prečku i tada su svi pomislili na tribinama da će ovo biti jos jedna malerozna utakmica Tešnjara. Ali onda kreće goleada. Najpre sjajnu akciju Marjanović - Vasiljević - Vujić ovaj treći završava golom razantnim udarcem sa ivice šesnaesterca. Posle primljenog gola igra gostiju se raspada. Kreću na sve ili ništa, a tešnjarci su bili neumoljivi iz kontri. Vrlo brzo iz jedne od njih Vujić je ponovo strelac. Na 3:0 fenomenalnim udarcem glavom povisio je Marjanović posle kornera, a isti igrač postavio je i konačan rezultat nakon sjajnog prodora Pavlovića. Nadamo se da će se dobre igre Tešnjara nastaviti i u narednim utakmicama i da će Tešnjar pobeći iz opasne zone i pomeriti se ka sredini tabele Okružne lige Kolubara.

Tešnjar: Radojević, Radovanović, Popadić, Jokić, Janjić, Milosavljević Neb., Vasiljević, Petrović (Pavlović), Milosavljević Nen.(Stašević), Vujić, Marjanović (Gračanin).

Ribnikar 0 : 0 Vrujci
Mladost 2 : 1 Tešnjar
OFK Jabučje 2 : 4 Pepeljevac
Rubribreza 3 : 3 OFK Divci
Sovljak 4 : 2 Trlić
Tulari 3 : 2 Zadrugar
Banjani 2 : 1 ZSK