29.02.2008 G.Ćirović

Studenti ispunili plan

U četvrtom pokušaju košarkaši Mašinca konačno su savladali ekipu Novog Sada, i tako na dve uzastopne utakmice pred svojim navijačima ostvarili maksimalan učinak. Sve osim trijumfa"studenata" brzo će biti zaboravljeno, jer je kvalitet okršaja između članova elitnog društva iz Kraljeva i srpske Atine, ako se izuzme borbenost igrača obe ekipe, objektivno bio na nivou prvoligaškog proseka. Jedan od najzaslužnijih za sedmu prvenstvenu pobedu mlađeg prvoligaša iz grada na Ibru bio je Dejan Becin, kome je ovo sigurno bila najbolja partija u dresu kraljevačkih "studenata". Stameni centar preuzeo je odgovornost u momentima kada su domaći igrači stizali prednost Novosađana, postigao nekoliko uzastopnih poena iz reketa, i uz Uroša Mirkovića i Miljana Rakića bio najzaslužniji za preokret.

Razloge za naš grč u prvoj polovini prve četvrtine treba tražiti u velikom psihološkom pritisku pod kojim ulazimo u svaku utakmicu na domaćem parketu. Svi imamo veliku želju da ostvarimo pobedu, ali ne ide to tako lako. Kada se malo opustimo, i zaigramo jaku kolektivnu odbranu, onda dolazi i do rezultata, jer se otvaraju kontre i stižemo do lakih poena. Ovaj meč bio je skoro isti kao prethodni protiv Ergonoma, ali je Novi Sad dosta kvalitetniji od Nišlija, pa je i bilo mnogo teže stići njihovu prednost od deset poena i napraviti preokret, naglasio je Dejan Becin.
Centar Mašinca složio se sa konstatacijom da utakmica nije bila preterano kvalitetna, ali da je najvažnije da su studenti ostvarili važnu pobedu u borbi za opstanak.

Upisali smo bodove, nastavili realizaciju plana da sve mečeve dobijemo kod kuće, ujedno napravili dobru uvertiru pred komšijski derbi u narednom kolu, protiv Napretka u Kruševcu. Neophodna nam je pobeda u gostima kako bismo ušli u mirnu završnicu. Bilo bi lepo kada bi u gradu pod Bagdalom napravili brejk, i revanširali se Kruševljanima za poraz iz prvog dela sezone. Krajnje je vreme da i na strani pokažemo naše prave mogućnosti.

Odsustvo prvog centra, iskusnog Slobodana Božovića, koji i dalje kuburi sa povredom, doprineo je da Mašinac bude inferioran u skoku ispod oba koša, i dozvoli rivalu da zabeleži čak 16 skokova više (17:33). Neverovatno zvuči podatak o odnosu skokova. Gosti su uhvatili deset lopti ispod našeg koša, u prvom poluvremenu šest, a mi u napadu za dvadeset minuta - ni jednu. Imali smo dosta problema sa njihovom zonom, ipak kada je bilo najvažnije pogodili smo otvorene šuteve i stigli do novih bodova. Mašincu u poslednjih pet kola tek predstoji borba za opstanak. Dešavaju se rezultati koje niko nije očekivao i mislim da će iznenađenja biti i u narednim kolima. Sledi nam utakmica protiv Kruševljana, od kojih smo u prvom delu poraženi na neverovatan način. Od tog duela, kola su krenula nizbrdo, i mislim da je velika želja svih igrača da se revanširaju Napretku, rekao je Zoran Petrović, šef stručnog štaba Mašinca.

Novi Sad 91 : 89 Radnički Invest
Mega Aqua Monta 91 : 83 Radnički 034 Group
Borac 101 : 65 Ergonom
Sloga 72 : 70 Mašinac
Lions 92 : 78 Napredak Rubin
Zdravlje Actavis 87 : 71 Vizura