17.10.2023 Stevan Davidović

Vrščani kući pevajući

Kapiteni i sudije pre početka meča u Novom Bečeju (foto: Stevan Davidović)

Derbi drugog kola Futsal lige Vojvodine odigran je u Novom Bečeju, gde je Tisa ugostila Forum iz Vršca. Nažalost izabranici  trenera Mite Kobiljskog nisu uspeli da overe pobedu iz prvog kola, pošto su naišli na izuzetno borbenu i veoma raspoloženu ekipu iz Vršca.

Početak susreta je nagovestio da  su gosti došli sa velikim ambicijama. Već u 55 sekundi usledila je munjevita akcija gostiju, koju je spretni Vojin Radisavljević pretvorio u 0:1. Domaći su potom prosto opsedali gol Vrščana, da bi posle nekoliko lepih prilika, u 13. minutu, gol postigao Nebojša Đukić za 1:1. No ubrzo već u 15. minutu nova radost gostujućih igrača, strelac je ovog puta bio Milovan Stojiljković, da bi neopreznost domaće odbrane u 17. minutu kaznio Bogdan Milovac za 1:3. Do poluvremena Novobečejci su, golom Akoša Mesaroša u 20. minutu, uspeli da smanje prednoast gostiju (2:3).

U nastavku smo gledali pravu opsadu gola Vrščana, ređale su se prilike kao na filmskoj traci, ali domaći nikako nisu mogli da pogode „začarani“ gol gostujućeg tima. Posle više propuštenih prilika usledila je kazna, Stojiljković je iskoristio grešku domaće odbrane i u 35.minutu savladao do tada veoma požrtvovanog golmana Borislava Radosavljeva za 2:4. Zaigrali su potom domaći sa pet igrača u polju, što je rezultiralo da su Vrščani ubrzo golom Milovca u 37. minutu povećali svoju prednost na 2:5, što je za Novobečejce nedostižno. Za utehu u 40. minutu Marko Vujović je uspeo samo da ublaži poraz na konačnih 3:5.

U trećem kolu Tisa igra sa ekipom Kraljevićevo, u Kačarevu, dok Forum dočekuje Novu Pazovu.

Tisa - Forum 3:5 (2:3)

Novi Bečej: Sportska hala Jedinstvo. Gledalaca 150. Sudije: Branko Grmuša (Petrovaradin), Đoka Simnedić (Mol), Marko Popov (Zrenjanin). Delegat: Boris Pravilović (Vrbas). Strelci: Đukić u 13, Mesaroš 20, Vujović 40. za Tisu, a V. Radisavljević u 1, Stojiljković u 15. i 35, Milovac u 17. i 37. minutu za Forum. Žuti kartoni: Spahić (Tisa), V. Radisavljević, Milovac, Munćan (Forum).

Tisa: ĆURČIĆ, IKRAŠEV, MESAROŠ ĐUKIĆ, DRAŽIĆ, Radosavljev, Vujović, Budai, Mesaroški, Stojanov, Pelengić, Spahić, Vinović, Ž. Kobiljski

Forum: ČIZMAŠ, VEZMAR, JANKOVIĆ, STOJILJKOVIĆ, V. RADISAVLJEVIĆ, Đorđević, Ševo, Pešterac, Munćan, L. Radosavljević, Ivanović, Milovac, Varadjan

Piše: Stevan Davidović

Nova Pazova 4 : 3 Bečej 2003
Full Feel 13 : 4 Kraljevićevo
Tisa 3 : 5 Forum