24.12.2023 Stevan Davidović

Tisa pobednik Kupa Vojvodine

Pobednici Kupa FSV za 2023 - KMF Tisa Novi Bečej (foto: Stevan Davidović)

KMF Tisa iz Novog Bečeja, pobednik je futsal Kupa Vojvodine, pošto je u Vršcu pobedila domaću ekipu Forum 6:8 (4:5). Novobečejci su se tako na najlepši način revanširali Vršančima za poraz u prvenstvu, u Novom Bečeju, kada su Vrščani slavili (3:5). Da su u Vršac došli sa veleikim ambicijama, nagovestili su Novobečejci već u 3. minutu kada je Borislav Ikrašev postigao gol za 0:1, izjednačio je Stefan Malidžan u 8. minutu, da bi svoj "zlatni" dan lepim golom nagovestio Žarko Kobiljski u 9. minutu. Domaći su ravnotežu uspostavili golom Lazarevića, a kada je u 13. minutu Milenko Ševo doveo Fortunu u vođstvo 3:2, izgledalo je da domaći preuzimaju dominaciju.

Međutim tada je na scenu stupio ponovo Žarko Kobiljski i u 14. minutu postigao dva gola i Novobečejci ponovo imaju prednost (3:4). Bio je to šok za domaćina, što Akoš Mesaroš koristi i u 15. minutu na semaforu je 3:5. U poslednjem minutu prvog dela utakmice Borković je smanjio za 4:5, što je bio rezultat u poluvremenu.

Prigrlili drugi trofej - Nikola i Ivan Blažin (foto: Stevan Davidović)

U nastavku domaći kreću silovito, Milovan Stojiljković je u 24. minutu izjednačio 5:5, ali vremena za radost nije bilo, jer ponovo je, proradila "haubica" Žarka Kobiljskog, koji rafalno postiže ponovo dva gola (24. i 25. minut) za 5:7, što je itekako uticalo na dalji tok utakmice, da bi  pobednički ples Novobečejaca, začinio u 29. minutu Nebojše Đukića za 5:8. U 29. minutu beležimo, nepotreban incident i isključenje domaćeg igrača Bogdana Milovca, posle grubog starta na Miodragu Pelengiću. Novobečejci to ipak nisu iskoristili prednost igrača više, opredelili su se da zatvore sve prilaze svom golu, zadovoljni visokim viđstvom. U 35. minutu Ognjen Vrtunić smanjuje na 6:8, što je bio  krejnji domet domaćina, koji ipak nisu imali snage za preokret. Novobečeji su tako ponovili podvig iz 2020. godine, kada su prvi put osvojili Kup Vojvodine, pa sada sa nestrpljenjem očekuju rivala u osmini finala futsal Kupa Srbije.

Forum - Tisa 6:8 (4:5)

Vršac: Sportski centar "Milenium". Sudije: Petar Radoičić (Ruma), Branko Grmuša (Petrovaradin), Nenad Bogdanov (Vršac). Delegat: Boris Pravilović (Vrbas). Strelci: 0:1 Ikrašev u 3, 1:1 Malidžan u 8, 1:2 Ž. Kobiljski u 9, 2:2 Lazarević u 11, 3:2 Ševo u 13, 3:3 Ž. Kobiljski u 14, 3:4 Ž. Kobiljski u 14, 3:5 Mesaroš u 15, 4:5 Borković u 20, 5:5 Stojiljković u 24, 5:6 Ž. Kobiljski u 24, 5:7 Ž. Kobiljski u 26, 5:8 Đukić u 29, 6:8 Vrtunić u 35. minutu. Žuti kartoni: Stojiljković i Radisavljević (Forum), Ikrašev, Mesaroš, Pelengić, Nikola Blažin (Tisa). Crveni karton u 29. minutu: Milovac (Forum).

Forum: MARKO BORKOVIĆ, STOJILJKOVIĆ, LUKIĆ, RADISAVLJEVIĆ, ALEKSANDAR BORKOVIĆ, Čizmić, Ševo, Vrtunić, Pešterac, Ivanović, Malidžan, Milovac, Lazarević

Tisa: ĆURČIĆ, IKRAŠEV, MESAROŠ, Ž. KOBILJSKI, DRAŽIĆ, Radosavljev, Pelengić, Đukić, Stojanov, Spahić

Piše: Stevan Davidović

Kraljevićevo 6 : 3 Bečej 2003
Forum 6 : 4 Omladinac
Tisa 10 : 0 Full Feel