Timok 1919 slavio u prvoj pripremnoj utakmici

Fudbaleri Timoka 1919 pobedili su u prvoj pripremnoj utakmici ekipu SFS Borac iz Paraćina člana Srpske lige "Istok" rezultatom 2:1 (0:1). Treneri Miroslav Nikolić (Timok 1919) i Vojkan Rajčić (SFS Borac), složili su se da rezultat današnjeg meča nije bio u prvom planu ali da se upravo na ovakvim utakmicama vidi ko od igrača koliko može kako bi se od 2. marta startovalo sa najboljim timom.

Gosti iz Paraćina su bolje otvorili meč i nakon pola sata igre Marković je promešao odbranu Timoka i sa ivice šesnaesterca odlično šutirao za vođstvo od 0:1. Činjenica je da je golman Dubljević mogao bolje da reaguje ali je lopta ipak završila iza njegovih leđa u maloj mreži. Zaječarci su u potpunosti bili ravnopravan protivnik na terenu ali nisu uspeli da do kraja prvog poluvremena stvore neku ozbiljniju priliku za gol.

Na startu drugog dela igrači Timoka 1919 su prebacili težište igre na polovinu gostiju i u 58. minutu došli do izjednačenja. Rastko Nikolić je odlično primio loptu u šesnaestercu a potom pobegao štoperu crveno-belih, koji ga je oborio, a sudija je opravdano pokazao na belu tačku. Siguran sa jedanaest metara bio je kapiten Uroš Nikolić. Samo tri minuta kasnije, novajlija u redovima zaječaraca, Damir Ramadani je sa ivice šesnaesterca iskosa lob udarcem pogodio mrežu gostiju za 2:1. Do isteka 90. minuta treneri oba tima dali su šansu svim raspoloživim igračima ali se rezultat nije menjao. Šut Svrzića sa 7-8 metara i udarac glavom Miloša Petkovića iz petarca, golman Lazar Dubljević je odlično odbranio. Sa druge strane, u samoj završnici meča, Marković se odlično oslobodio svojih čuvara i sam sebi stvorio idealnu priliku za gol ali se na kraju spetljao i uputio traljav udarac ka golu golmana Milovanovića.

Zaječarci će za vikend odigrati još dve kontrolne utakmice. U subotu sa bugarskim prvoligašem iz Vidina a u nedelju sa kombinovanim sastavom podmeriće snage sa ekipom FSU Kraljevica članom Zaječarske okrzžne lige.

TIMOK 1919 - SFS BORAC 2:1 (0:1)

ZAJEČAR: Gradski stadion pod Kraljevicom. Gledalaca: 80. Glavni sudija: Filip Tošić (Zaječar). Strelci: Marković u 30. minutu (SFS Borac), U. Nikolić u 58. minutu (penal) i Ramadani u 61. minutu (Timok 1919).

TIMOK 1919: Dubljević, Cvetković, Antunović, Petrović, Vanić, Ilić, Stojadinović, U. Nikolić, R. Nikolić, Ristić, Ramadani. Igrali su još: Marković, Trukić, Mladenović, Rangelov, Zdravković, Stamenković i Ranđelović.

SFS BORAC: Radojković, Maksimović, Lazić, Mirkailo, Milenković, Petković, Simić, Marković, Simić, Zlatković, Conić. Igrali su još: Milovanović, Vučić, Perušinović, Vuletić, Crnković, Petrović, Svrzić i Radovanović.

Đerdap : Meševo
Radnički (S) 0 : 1 Jedinstvo 1936
SFS Borac : Budućnost (P)
OFK Sinđelić 1 : 2 Trayal
Dunav 0 : 2 Vlasina
Pčinja 4 : 0 Timočanin