Zrenjaninski Radnički ubedljivo slavio pred domaćom publikom

Fudbaleri Radničkog, u okviru 18. kola Srpske lige grupa "Vojvodina", opravdali su ulogu favorita i na domaćem terenu zasluženo savladali poslednjeplasiranu ekipu Bačke rezultatom 3:0.

Odlično su otvorili utakmicu fudbaleri Radničkog i već u 4. minutu Mitrović je odlično centrirao, a Nikolić iz peterca glavom pogodio za 1:0. Kapiten Stevanović u 15. minutu sa ivice šesnaesterca uputio je snažan šut, ali direktno u golmana gostiju Stajkovića. Do kraja poluvremena nije bilo prilika na obe strane, ali se vodila borba za svaku loptu.

U drugom poluvremenu prvu priliku imali su domaći kada je Kovačević odlično uposlio Mitrovića koji je, na sreću gostiju prebacio okvir gola. Nedugo zatim, u 68. minutu, gosti su preko Vlaisavljevića mogli do izjednačenja, ali je Topić bio na mestu i telom spasao siguran pogodak.

U 78. minutu Kovačević probija po levoj strani i šutira iskosa, golman Stajković brani, lopta opet dolazi do Kovačevića koji šalje odličnu povratnu za iskusnog Karišića koji povisuje na 2:0. Tačku na ovu utakmicu stavio je raspoloženi Mitrović,  koji je u 82. minutu po levoj strani nanizao tri igrača i pogodio suprotan ugao za konačnih i ubedljivih 3:0 za Radnički.

U sledećem kolu, 23. marta od 15 časova, Radnički na domaćem terenu dočekuje ekipu Borca iz Šajkaša.

RADNIČKI ZRENJANIN: Đekić, Marković, Pelemiš, Nikolić, Topić, Stevanović, Mitrović, Karišić, Kovačević, Milanović i  Borisavljević. Zamenici igrača: Čestić, Radić, Arsić, Vrbljanac, Provči, Gardinovački i Stepančev.

OFK BAČKA: Stajković, Milošević, Brborić, Jakovljević, Vlaisavljević, Veselinović, Anđelković, Jovišić, Stamatović i Ignjatović. Zamenici igrača: Ćulibrk, Plavšić, Petović, Pavlović, Perišić, Trimanović i Novaković.

Borac (Š) 1 : 2 Naftagas
Hajduk 1912 0 : 0 GFK Sloven
Jedinstvo (SP) 0 : 0 OFK Kikinda
Bečej 1918 0 : 1 Podunavac
Omladinac 3 : 1 Dinamo 1945
Železničar (I) 5 : 0 Kabel