Produžetak utakmice doneo bod gostima iz Ugljareva

FS Rasinskog okruga - foto: fsro.org.rs

Na igralištu u Dublju pred oko 50 gledalaca po sparnom vremenu za ovo doba godine, odigrana je utakmica u okviru 20. prvenstvenog kola Druge okružne lige. Sastali su se stari rivali i prijateljski klubovi domaći Kamenorezac 76 i Omladinac iz Ugljareva. Gledaoci su videli ukupno šest pogodaka, po tri sa jedne i druge strane.

Domaći su brzo došli u vođstvo sa 1:0 već u trećem minutu iz opravdano dosiđenog jedanaesterca koji je uspešno realizovao Nikola Pecić. Gosti su imali zrelu priliku za pogodak u 18. minutu, a u 22. minutu domaći pogađaju prečku a onda opet gosti u 29. minutu nisu realizovali priliku za pogodak. Ipak su uspeli da izjednače rezultat u 37. minutu pogodkom Miluna Simića. U 44. minutu prodor desnog beka domaćih Vladimira Jankovića po desnom krilu, prevario je dvojicu igrača fintom i postigao lep vodeći pogodak za dubljane. To je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku utakmice ista otvorena po malo gruba igra jednih i drugih srećom bez ozbiljnijih povreda. Nadmudrivanje i neefikasna igra sve do 65. minuta kada je glavni sudija Petar Mitić posle faula nad domaćim igračem pokazao na belu tačku. Darko Blagojević je bio siguran realizator i rezultat je bio 3:1 za Kamenorezac 76. Posle ovog pogodka domaći su srljali pravili greške i gosti su to vešto iskoristili i smanjili vođstvo domaćih najpre na 3:2 u 86. minutu pogodkom Dušana Kljajića. Gosti su nastavili sa opsadom gola domaćih koji nisu ozbiljno shvatili namere fudbalera iz Ugljareva, opustili se i dozvolili gostima da u produžetku utakmice u 92. minutu prime gol iz kornera, tako je Nikola Stojanović doneo bod svom timu u ovom po Kamenorezac 76 kobnom meču.

Beležimo dobro i nepristrasno suđenje glavnog arbitra Petra Mitića koji je uvek bio na licu mesta i uvažavao mahanja sa strana Aleksandra Milićevića i Marka Filipovića. Delegat na ovoj utakmici bio je bivši sudija Goran Zajić koji je profesionalno odradio svoj posao. Posle ovog kola dubljani su zamenili mesto na tabeli sa Ribnikom i sada su na 14. mestu sa 12 bodova, dok su gosti iz Ugljareva i dalje na 6. mestu sa 33 osvojenih bodova. U narednom 21. kolu Kamenorezac 76 gostuje kod trećeplasiranog Borca u Gornjem Katunu a Omladinac kući u Ugljarevi dočekuje Vinogradar iz Riljca. Na kraju treba reći da su fudbaleri Kamenoresca razočarali svoje malobrojne navijače jer nisu umeli da sačuvaju svoje vođstvo i osvoje tri važna boda.

OFK Orašje 1960 : Jezero 2017
Poljoprivrednik 1 : 2 Mladost 1977
Beli Orlovi 5 : 0 Stari Trstenik
Vinogradar 4 : 3 Donji Kopaonik
Kamenorezac 76 3 : 3 Omladinac
Mladost (DK) : Borac
Garevina 2 : 3 Velika Drenova
Mladost (T) : Ribnik