Temnić 1924 odneo ceo plen iz Župe

Teren Župe - foto: Žarko Arsić

U ne tako bitnoj utakmici za jedan i drugi tim Župa je dočekala Temnić 1924 iz Varvarina. Domaćin je imao šanse u prvom poluvremenu pre svega preko Milojevića u 8. minutu kada šutira pored gola i u 41. minutu kad su gosti imali sreće jer je isti igrač pogodio stativu. U 44. minutu gosti tačnije Vujić ne koriste grešku Miloševićada da dovede svoji ekipu u prednost. Gosti su poveli pred sam kraj prvog poluvremena kada Cvetić nespretno šalje loptu u svoju mrežu za prednost gostujuće ekipe.

I u drugom poluvremenu domaćin se propisno ispromašivao, imali su šanse preko Đorđevića, Stojadinovića i Ivanovića. U nadoknadi vremena Ćirić je odlično šutirao iz slobodnog udarca a malo kasnije Stepić sa 2-3 metra ne uspeva da loptu smesti u mrežu gostiju.

ŽUPA - TEMNIĆ 1924 0:1 (0:1)

Aleksandrovac-Stadion Župe. Gledalaca: 200. Sudija David Veljković (Kruševac) 6,5. Strelac: Cvetić 45+1 minut (auto gol). Žuti kartoni: Stepić, I.Blagojević (Župa), Stamenković, Petrović, Mihajlović, Todorović, Joksimović (Temnić1924). Igrač utakmice: Mihajlović.

ŽUPA: Marković 6, Cvetić 5, Bašić 6,5, Stepić 6, Stojadinović 6, Milošević 5 (Đorđević -, Jovanović-), I.Blagojević 6, Andrejić 5,5 (Jevtić 5), Milojević 5 (Lazarević-), Ćirić 6, Zdravić 5,5 (Ivanović.).
TEMNIĆ 1924: Stamenković 6,5, Jovanović 6,5, Ćosić 7, Petrović 7, Mihajlović 7, Radosavljević 6,5, Ćurić 6,5, Ahmeti 6,5, Topavlović 6 (Spasić 6), Todorović 6 (Joksimović-), Vujić 6 (Boškovac-).