Zrenjaninci i Bečejci u seriji, suočavaju se pored Skrobare, Želja duva za vratom Rumljanima, može li doći do promene na vrhu?

Vojvođani su radili prekovremeno i beležimo propust vodećih Rumljana u sudaru sa Podunavcem, koji je znao da iskoristi Železničar i ubedljivom pobedom nad Prvomajcima priđe na bod zaostatka. Borac je upisao pobedu nakom četiri sušna kola, Naftaši su bili ubedljivi protiv Pančevaca, Kuljani su se radovali prvoj prolećnoj pobedi, Bečejci su vezali treći trijumf. Bez pobednika je bilo u Banovcima, Pazovi i Rumi.

Železničar zbog radova na svom stadionu svih sedam utakmica odigrao na strani i dobro su prošli, ako ne računamo poraz u Zrenjaninu. Znalački koriste propust lidera iz Rume i razlika se skoro istopila. Imaju iskusan i kvalitetan sastav, dobro vođen, kompaktan i moraju se prihvatiti uloge favorita protiv Borca. Problem mogu biti povređeni igrači i kartoni, tako da će trener Livaja da kombinuje. Borac nije zaboravio da pobeđuje i nakon četiri poraza stigla je radost u Šajkaš. OFK Kikindu su načeli u 20. minutu preko Grgića a Tedić je stavio tačku na uspelu predstavu. Ulogu favorita u Novom Sadu prepuštaju Železničaru.

1, maj je prema očekivanju ubedljivo poražen od Želje na Indeksovom stadionu. Mlada su ekipa, željna dokazivanja i bolje partije po pravilu pružaju van Rume. Omladinac je sa novim trenerom Dušanom Đokić osvojio prvi bod protiv preporođenih Zrenjaninaca. Od 12 mogućih bodova osvojili su dva (ukupno sedam u nastavku). Domačinu gori pod nogama i pritisak može biti otežavajući faktor.

Radnički i Bečej 1918 su najviše pokazali u poslednje vreme. Zrenjaninci su upisali četiri pobede u drugom delu (bez poraza) i dokopali su se četvrte pozicije na tabeli. Nakon tri poraza, krenula je serija Bečejaca i treću vezanu pobedu uknjižili su protiv poslednjih Palančana. Junak meča bio je mlađani Peić, sa het-trikom.

Jedan od dva derbija začelja igra se između OFK Bačke i Jedinstva. Domaćin se polako oprašta od trećeg ranga i za 4 godine skliznuli su od Super lige i blizu zone. Menjali su trenere, nije pomoglo i na kraju su ostali na mladom Vještici iz sopstvenih redova. Pazovčani su zaređali sa remijima, koji im ne mogu doneti dobro i bod u sudaru sa Tisom ravan je porazu.

Preostale četiri utakmice igraju se u nedelju.

Prednost Slovena se remijem sa Podunavcem istopila i moraju biti zadovoljni osvojenim bodom. Gosti su do 80. minuta vodili sa 3:1, Brana i drugovi su se trgli i sa dva brza gola izjednačili, ali je malo bilo vremena za potpuni preokret. Bolje partije pružaju na gostovanju (osam pobeda) i protiv Dinama 1945 bliži su pobedi. Mlad sastav Pančevaca, neopterećen rezultatom može biti čvrst orah za ambicioznog gosta.

Drugi derbi začelja igra se u Adorjanu, gde gostuje Hajduk 1912. Tisa je sa trenerom povratnikom Bulatovićem osvojila bod u Pazovi i dala naznaku da može uhvatiti poslednji voz protiv direktnog konkurenta. Kuljani su upisali prvi prolećni trijumf protiv anemičnog Kabela, koji predstavlja najveće razočarenje u drugom delu. Hajduk 1912 igrački vredi više od prosečnih rezultata i kvalitet treba da pretoče u kapital vredan opstanka.

Kabel je poraze prošarao remijima i očekuje prvu prolećnu pobedu. Zahvaljujući dobroj jesenjoj zalihi bodova nisu značajnije potonuli i ne moraju razmišljati o opstanku. Pobedom nad Dinamom 1945, Naftagas je vezala dve pobede (11 bodova u nastavku) i vinuo se odmah iza vodećeg dvojca, ali na velikoj bodovnoj udaljenosti. Podjednako su uspešni na oba fronta i nisu bez šansi da iznenade poljuljanog domaćina na Štrandu.

Podunavac se specijalizirao za nerešene rezultate (11) i tri poslednje utakmice odigrao je bez pobednika. U Rumi su do poslednjeg minuta vodili i ispustili prednost iz većeg dela utakmice. Pored Dunava dolaze kompaktni Kikinđani, takođe pretplaćeni na remije (pet) i prvim porazom ovog proleća prepustili su treće mesto Naftagasu.

Omladinac 1 : 2 Borac (Š)
Železničar (I) 3 : 2 Bečej 1918
1. Maj Ruma 0 : 3 Jedinstvo (SP)
Radnički (Z) 1 : 0 Hajduk 1912
OFK Bačka 0 : 0 Naftagas
Tisa 4 : 3 GFK Sloven
Kabel 3 : 0 OFK Kikinda
Dinamo 1945 1 : 0 Podunavac