Zvezdina osma trojka u nizu

Zvezdin skor uzastopnih pobeda pre ovog susreta je sedam utakmica, a poslednjeplasirani Radnički sa Novog Beograda danas je bio samo još jedna karika u nizu. Crveno-beli su brzopotezno stigli do sigurne prednosti od tri gola, strelci su bili Bubanja u 3, Gojkov u 5. i Cvetković u 12. minutu. Domaći su se posle toga opustili, a kazna za nonšalantnu igru ih je stigla u 30. minutu kada je Čukvu smanjio na 3:1, što je ujedno bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku utakmice tempo je na veoma niskom nivou, nedostaje motivacije kod igrača. Prva ozbiljna akcija domaćih donela je pogodak, kapiten Lečić je u 67. minutu sa dvanaestak metara savladao nemoćnog Cucu. Brzonogi Čukvu ubrzo uzvraća, u 75. minutu matirao je Draškića po drugi put. I to je ujedno bilo sve od golova danas, domaći su igrali taman toliko koliko im je bilo potrebno za novu, osmu, pobedu u nizu.

U sredu od 16 časova je derbi između dve vodeće ekipe, IMT-a i Crvene zvezde, na stadionu kraj hale "Ranko Žeravica", dok Radnički pored studenjaka dočekuje Jedinstvo sa Uba.

CRVENA ZVEZDA - RADNIČKI (NB) 4:2 (3:1)

STADION: Rajko Mitić jug veštačka trava. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Jerinić Danilo. POM.SUDIJE: Hajduk-Veljković Miloš i Galić Branko. STRELCI: Bubanja 3, Gojkov 5, Cvetković 12. i Lečić 67.min (C.zvezda), Čukvu 30. i 75.min (Radnički NB).

CRVENA ZVEZDA: Draškić, Bubanja, Milosavljević, Stojanović, Cvetković (Radonjić), Lečić (Miranović), Krivokapić (Petrović), Tošić, Gojkov, Tegeltija (Stojković), Markočević (Teofilović).

RADNIČKI (NB): Cuca, Šitu (Zelenović), Milosavljević, Kolašinac (Nikolić), Andrić, Guša, Lazić (Mizdrak), Čukvu, Luković, Stanić, Vuletić (Gvero).

Brodarac 2 : 3 RFK Grafičar
Spartak ŽK 1 : 0 Voždovac
Vojvodina 3 : 1 Novi Pazar
Radnički (N) 1 : 0 Mladost (L)
Jedinstvo (Ub) 1 : 1 Zemun
Crvena zvezda 4 : 2 Radnički (NB)