Streljaštvo: Rekord Dragane Todorović u finalu Kupa Srbije

NOVI SAD, 1. jun (Info centar).- Dragana Todorović (Novi Beograd Ušće) osvojila je, na finalnom turniru Kupa Srbije u Novom Sadu, seniorsku titulu MK puškom, 60 metaka ležeći sa 595 krugova i izjednačila državni rekord koji još od Šampionata Jugosavije 1999. drži Sanja Ivošev. Najbolja juniorka u ovoj disciplini bila je Milica Babić iz Novog Sada sa 589 krugova, koja je ujedno bila duga za seniorke.

U gađanju MK puškom trostav 3 puta 40 metaka za seniore, slavio je Dragan Marković (Novi Sad). Kao i lane, drugi je bio Milenko Sebić (Novi Beograd Ušće), dok je treći bio Milutin Stefanović iz „Čika Mate“ (Kragujevac). Sebić je sa 1.163 kruga pre finala bio prvi, Marković sa 1.156 krugova treći, a Stefanović sa 1.146 krugova osmi. Drugoplasirani pre finala Stefan Višekruna (C. zvezda) (1.160) završio je na osmom mestu. Prošlogodišnji pobednik u ovoj disciplini Nemanja Mirosavljev (Novi Sad) bio je, na kraju četvrti, a „bronzani“ 2012. Stevan Pletikosić („Čika Mata“) - peti.

Stefan Aleksandrovski (Jedinstvo, Stara Pazova), koji je lane bio treći junior u trostavu, ove godine okitio se titulom u omladinskoj konkurenciji. Imao je prvo mesto sa solidnih 1.156 krugova i pre finala i sačuvao ga je u dodatnih 45 metaka...

Dimitrije Grgić iz Akademca, koji je lane bio drugi, osvojio je titulu MK pištoljem slobodnog izbora ispred prošlogodišnjeg pobednika Damira Mikeca (Policajac). Presudilo je 0,9 krugova. Mikec je sa odličnih 566 krugova bio prvi pre finala ispred Grgića sa 557 krugova. Andrija Zlatić nije gađao.

- U celini dobri rezultati – kaže v.d. selektora Goran Maksimović.- Malo su slabiji bili seniori u trostavu, hladnije vreme nije opravdanje i do „Velike nagrade Novog Sada“ od 7. do 9. juna, moraće malo da porade na formi.

Drugog dana, u nedelju 2. juna, na programu su discipline MK puška 60 metaka ležeći za seniore i juniore i MK puška trostav 3 puta 20 metaka za seniorke i juniorke. U ponedeljak 3. juna takođe u Novm Sadu gađaće seniorke i juniorke MK pištoljem 30 plus 30 metaka.

Rezulatati, prvi dan finala Kupa Srbije u Novom Sadu – MK puška, trostav, seniori: 1. Dragan Marković (Novi Sad) 453,5, 2. Milenko Sebić (Novi Beograd Ušće) 452,5, 3. Milutin Stefanović („Čika Mata“) 442,5 krugova itd.

Juniori: 1. Stefan Aleksandovski (Jedinstvo) 443,6, 2. Miloš Tasić (Vranje) 436,3, 3. Gabriel Dautović (Pančevo) 427,2 kruga itd.

MK puška, 60 metaka ležeći, seniorke (ne gađaju finale): 1. Dragana Todorović (Novi Beograd Ušće) 595 – izjednačen državni rekord, 2. Milica Babić (Novi Sad) 589, 3. Jelena Živković (Jagodina) 588 krugova itd.

Juniorke (ne gađaju finale): 1. Milica Babić (Novi Sad) 589, 2. Tijana Kolarik (Pančevo) 588, 3. Violeta Teodora Trifunov (Novi Sad) 487 krugova itd.

MK pištolj slobodnog izbora, seniori: 1. Dimitrije Grgić (Akademac) 190,8, 2. Damir Mikec (Policajac) 189,9, 3. Duško Petrov (Policajac) 166,1 krug itd.