Jagodina na pripremama odigrala drugu utakmicu

Fudbaleri "Jagodine" ostvarili su još jednu pobedu u kontrolnim utakmicama na pripremama u Banjskom. Sa 2:1 savladali su izuzetno kvalitetnu ekipu ’’Lokomotive’’ iz Plovdiva. Međutim, pobeda srpskog osvajača Kupa mogla je biti još ubedljivija. Bugari su izbegli katastrofu. Član Bugarske prve lige prvi je došao u vođstvo, iz prvog napada, dok se odbrana "Jagodine" još nije konsolidovala. Strelac je bio Dolarmo. Posle primljenog gola kreće prava igra ’’Jagodinskog’’ superligaša, apsolutna dominacija. Izjednačenje stiže u 11 minutu. Strelac Sead Hadžibulić, njegov prvenac u dresu ’’Jagodine’’. Do isteka četrdeset petog minuta naj izgledniju priliku, posle kornera, imao je Gogić. Njegov šut završio je kraj gola. I na ovoj utakmici Mladen Dodić u nastavku susreta zamenio je kompletnu startnu postavu. U drugom poluvremenu ’’Jagodina’’ je imala čak osam stopostotnih šansi, uz jedan pogodak. Ekipa ’’Lokomotive’’ bila je prinuđena da se grčevito brani. Ređale su se šanse Lepovića, Malinića, Stojanovića…Pobedu ’’Jagodini’’ doneo je Kostić u 82 minutu.

- Odlična utakmica protiv jako dobre ekipe iz Plovdiva. Nespretno smo i brzo primili gol, ali smo se vratili u velikom stilu. Naša igra je sve bolja, sad već imamo mnogo svežine i sa sve više samopouzdanja ulazimo u svaki naredni meč. – rekao je šef Stručnog štaba Mladen Dodić.
Narednu kontrolnu utakmicu na pripremama u Banjskom ’’Jagodina će odigrati u subotu, a protivnik je ’’Slavija’’ iz Sofije.

LOKOMOTIVA POLVDIV – JAGODINA 1:2 (1:1)