Timočanin
Župa
PTZ: Prekinuta utakmica zbog napada na sudiju
19.05.2013 Dragan Popaz

Derbi utakmica 27. kola Pomoravsko – Timočke zone između Majdanpeka i OFK Bora prekinuta je nakon prvog poluvremena pri rezultato 0:0 , kada su glavnom arbitru na utakmici domaćini u službenim prostorijama pocepali dres. Utakmica biće registrovana 0:3 u korist borskih „crno-belih“. Žar pobede za osvajanje nova tri pvenstvena boda uzeo je danak Majdanpečaniama. Pet minuta pred kraj prvog poluvremena nakon starta gostujućeg fudbalera, klupa sa rezervnim igračima Majdanpeka uletala je na teren kao i mnogobrojna publika, tražeći isključenje za borskog fudbalera. Iako je glavni arbitar pokazao da je prvih 45. minuta igre na terenu završeno u službenim prostorijama čekao ga je pravi košmar. Domaći navijači dospeli su do glavnog arbitra i oduzeli mu kartone sa zabeleškama, a u toj gužvi arbitru je pocepan dres-saznaje nezvanično Ist Media. Nakon potvrde službenih organa FS RIS odlučeno je da se utakmica prekine pri rezultatu 0:0 i registruje u korist gostujuće ekipe OFK Bor rezultatom 3:0. Iako je FS Srbije apelovao za fer plej akciju na terenu, današnja utakmica u Majdanpeku demantovala je svaku reč FS Srbije.