Radan
Kopaonik

Minimalna ali zaslužena pobeda trsteničana

24.08.2015 Dragan Ivanović

Na svom stadionu kraj Morave, pred 200 gledalaca fudbaleri Trstenika PPT došli su do tri boda minimalnom ali zasluženom pobedom nad ekipom Tabane iz Jagodine od 1:0. Strelac za trsteničane bio je Savić u 30. minutu utakmice. Susret je vodila Ana Minić iz Niša koja je zbog prigovora i nesportskog ponašanja podelila ukupno 8 žutih kartona,domaćim igračima 5 i 3 kartona gostima. Iako su u prvom kolu izgubili u Pirotu od Radničkog fudbaleri Trstenika PPT u ovaj susret ušli su ozbiljnije i sa velikom željom da pobede što se i obistinilo. Tokom celog susreta bili su borbeni ali i bolji tim od gostiju. Domaćini su u 3.0 minutu rešili susret, Perčević je izveo slobodan udarac a agilni štoper trsteničana Milorad Savić glavom postigao pobedonosni pogodak. Jagodinci su imali veliku šansu za pogodak dva minuta kasnije ali je Azdejković odbranio taj šut Životića. U 45. minutu šansu je propustio trsteničanin Majdevac, u nastavku meča bolja igra domaćih i pokušaji gostiju da izjednače rezultat,ali su trsteničani imali izuzetnu odbranu koja nije dozvoljavala iznenađenja.Gledaoci iako malobrojni zadovoljni su napustili stadion kraj Morave.