Metalac
Smederevo 1953
Beovuk 72
Propuštena prilika u Zemunu

U 16. kolu Mozzart Košarkaške lige Srbije, Dunav je poražen na gostovanju u Zemunu od Mladosti rezultatom 83:80 (23:22, 17:20, 24:27, 19:11). Ostaje utisak da su Alasi propustili veliku priliku da osvoje nove bodove i to na gostovanju protiv odlične ekipe iz Zemuna. Utakmica je odigrana pred prepunim tribinama SC Vizura, zahvaljujući ogromnom broju navijača Dunava koji su došli iz Banovaca i pružali izuzetnu podršku tokom celog meča. Ipak, na kraju, više razloga za slavlje imali su Zemunci.

Svih 40 minuta utakmica je bila rezultatski neizvesna. Ekipe su se smenjivale u vođstvu ali ni u jednom momentu, ni Zemunci ni Banovčani, nisu uspeli da naprave veću prednost. Publika je imala priliku da vidi odličnu košarku, sa puno borbenosti i želje za pobedom na obe strane. U poslednja tri minuta igralo se koš za koš. U više nego uzbudljivoj završnici bolje su se snašli igrači Mladosti. Dunav je imao poslednji šut za produžetak ali je lopta izašla iz obruča. Mladost i Dunav, zajedno sa ekipom Tamiša, sada dele peto mesto na tabeli, sa po devet pobeda i sedam poraza. Kod domaćih najbolji su bili Kočović (17p,10as) i Veljković (27p, 6sk), dok su se u Dunavu istakli Vuković (10p, 6sk), Valjarević (11p, 3as) i Zorčić (11p, 6sk).
Sigurno je da je ovaj tesan poraz teško pao košarkašima Dunava ali predstoje novi izazovi. Narednog vikenda Dunav gostuje u Beogradu, prvoplasiranom Dinamiku a zatim sledi odlazak na Kup Radivoja Koraća.