Beovuk 72
Sloga
OKK Beograd
Poraz u Valjevu ali ostvaren plasman na Kup

Nakon tri vezane pobede, Dunav je poražen u Valjevu, od ekipe Metalca, rezultatom 80:75 (13:24, 31:16, 19:16, 17:19).
Bila je ovo još jedna izuzetno uzbudljiva utakmica, koja je rešena u poslednjem minutu utakmice. Košarkaši Dunava odlično su počeli meč. Dobrom igrom u odbrani i još boljim napadom Dunav je početkom druge četvrtine imao velikih 18 poena prednosti (15:33) ali je zatim usledio pad i neverovatna serija domaćih, koji su za samo par minuta, do poluvremena, uspeli u potpunosti da anuliraju prednost a zatim i da pređu u vođstvo (44:40). Nastavili su igrači Metalca sa dobrom igrom i u trećoj deonici pa su u jednom momentu imali +12 ali je zatim, usledio još jedan prekret. Alasi se bude u poslednjoj četvrtini i uspevaju čak i da povedu u poslednja dva minuta. Ipak, igrači Metalca bolje su odigrali poslednji minut i zasluženo slavili rezultatom 80:75. U timu Dunava, koji je i u Valjevu nastupio nekompletan, najbolji su bili Popović (21p, 6/7 za tri) i Nenadić (7p, 7sk, 3as), dok je u Metalcu nezaustavljiv bio Dujković (17p, 9sk) uz odličnog Đukanovića (18p). Naredne subote Dunav gostuje u Vršcu.
Ovom utakmicom završen je prvi deo sezone a Dunav je ostvario odličan rezultat, osam pobeda uz pet poraza. Alasi trenutno dele četvrto mesto sa ekipama Borca i Tamiša, sa kojima Dunav ima bolji međusobni skor, pa bi, da se sada određuje plasman za Super ligu, Dunav bio četvrti. Ipak, Dunav je, kao debitant, izuzetnim rezultatima u prvom delu sezone, a baš zbog boljeg međusobnog skora sa pomenutim ekipama, uspeo još jednom da obraduje svoje navijače, prijatelje i članove i da ispiše novu stranicu u svojoj istoriji a to je plasman na Finalni turnir Kupa Radivoja Koraća. Finale Kupa, već tradicionalno, igra se u februaru u Nišu a učestvuju četiri naša predstavnika iz Aba lige, Crvena Zvezda, Partizan, Mega Leks i FMP, dok su se iz Prve lige kvalifikovali Vršac, Spratak i Dunav, a takođe i Dinamik kao pobednik drugog stepena takmičenja u Kupu Srbije.