Revanš sa kamatom

Nastavak prvenstva u “Zoni Morava” na Bubnju juče je doneo kvalitetan fudbal. U duelu jesenjeg prvaka Šumadije 1903 i jednog od konkurenata za viši rang Poleta iz Trbušana, koji je na startu jesenje polusezone naneo prvi i jedini poraz Kragujevčanima, postignuto je pet golova.

U najboljoj igri ove sezone, zonaš sa Bubnja nametnuo je ritam igre, koji gosti nisu mogli da izdrže. Brzim akcijama preko krilnih pozicija, koje su sprovodili mladi Marko Blagojević i novajlija Zvezdan Nikolić , koji je došao iz despotovačke Sloge, a igrao i u Partizanu iz Bumbarevog Brda, odbrana gostiju često se nalazila u mat poziciji. Realizacija koja je bila najveći problem Šumadije 1903 u prvom delu prvenstva, konačno je dobila novi kvalitet. Pored napadačkog reda dobro je funkcionisao i srednji red sa Markom Lepovićem, koji se iz srpskoligaša Pobede Beloševac preselio ove zime na Bubanj. Fudbaleri trenera Slobodana Staševića izuzetno motivisani, i pored visokog vođstva u prvom poluvremenu, do kraja utakmice igrali su brzo i efikasno. Revanširali su se Poletu za jedini poraz u sezoni (1:0) na najbolji način, ubedljivo. Seriju golova, u 15. minutu, otvorio je najmlađi igrač na utakmici Marko Blagojević (19). Nikolić je, posle prodora po desnoj strani, centrirao na drugu stativu, gde se našao mladi napadač domaćina i glavom loptu smestio u mrežu. Samo tri minuta kasnije, bilo je 2:0 za domaćina. Lepović je izveo korner sa desne strane, a u skoku glavom bek Vitomir Bubanja savladao je golmana Poleta Slobodana Sretenovića.

Zvezdan Nikolić i Marko Blagojević davali ton igri Šumadije 1903 u derbiju (Foto: M. Jovičić)

Međutim, gosti se nisu predavali. Dobro su igrali na sredini terena, ali im je završnica bila lošija strana. Gubili su lopte, što je fizički bolje pripremljena Šumadija 1903 kažnjavala pogocima. U 25. minutu, jedinu ozbiljniju priliku u prvom poluvremenu gosti nisu iskoristili. Predrag Stevanović je prošao po desnoj strani i oštro šutirao, ali je golman Nikola Milovanović sigurno intervenisao.

U 38. minutu, štoper Poleta Stanimir Petrović u petercu je laktom udarrio mladog Blagojevića i sudija je pokazao na penal. Siguran izvođač sa 11 metara bio je Patar Tankosić i povisio rezultat na 3:0, sa kojim se otišlo na odmor.

Fudbaleri Poleta iz Trbušana nisu mogli da izdrže ofanzivu lidera (Foto: M. Jovičić) U nastavku utakmice, gosti, koji imaju iskusne igrače, pokušali su da smanje prednost domaćina i u jednom delu imali loptu više u nogama. Bolja fizička spremnost lidera na tabeli došla je do izražaja i u funišu utakmice, kada je protivnik do kraja dotučen. U 80. minutu Nikolić je asistirao Dimitrijeviću, koji je sa leve strane utrčao pored odbrane gostiju i matirao golmana. Dva minuta kasnije napadač Poleta Ivan Gligorijević sa pet-šest metara imao je šansu za počasni pogodak, ali je njegov udarac glavom golman Milovanović odbranio. U samom finišu utakmice, u listu strelaca upisao se i novajlija Miloš Marković, bivši kapiten Pobede Beloševac, posle centaršuta Nikolića sa desne strane, i postavio konačan rezultat – 5:0.

- Posebno nas raduje realizacija, koja nam je bila problem u jednom delu protekle polusezone, kada smo pobeđivali sa 1:0. Na vreme smo se otvorili i nismo mislili samo da ne primimo gol, već da ih više damo. Igrači su pokazali veliku želju i zalaganje što je doprinelo ubedljivoj pobedi. Stvaramo tim, ne samo za zonu, već za viši rang, Srpsku ligu. Dobili smo značajna pojačanja dolaskom Nikolića, Lepovića i Markovića, kao i uvođenjem u prvi tim mladog Blagojevića, koji je odlično odigrao. Ovo je bio prvi od četiri derbija, koje imamo u ovom delu prvenstva. Već iduće nedelje putujemo u goste Takovu. Borićemo se da pobedimo u svim susretima i zadržimo prednost i prvo mest, koje nas vodi u viši rang - rekao je za Šumadijapress Slobodan Stašević, trener lidera na tabeli, posle uspečnog revanša Poletu iz Trbušana.

Ovom pobedom, zonaš sa Bubnja zadržao je prvu poziciju na tabeli, sa pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu Mokru goru iz Zubinog Potoka, koja je savladala Tutin sa 3:0. U ostalim susretima 16. kola Zone “Morava” postignuti su sledeći rezultati: Metalac (K) – Arsenal 1:0, Dragačevo – Omladinac (NS) 0:0, Vodojaža – Takovo 0:1, Slavija – Rudar 2:1, Trepča – Orlovac 3:2 i Karađorđe (R) – Sloboda (DG). Posle poraza Poleta, Slavija je na četvrtom, Vodojaža je pala na osmo mesto, a u dnu tabele i dalje su Sloboda na 14. sa 15 i Arsenal na poslednjem mestu, sa devet bodova.

U narednom, 20 kolu sastaju se: Takovo – Šumadija 1903, Sloboda – Trepča, Orlovac – Mokra gora,Tutin – Slavija, Rudar – Vodojaža, Plet (T) – Dragaševo, Omladinac (NS) – Arsenal i Karađorđe (R) – Metalac (KV).

ŠUMADIJA 1903 – POLET (TRBUŠANI) 5:0 (3:0)

KRAGUJEVAC – Stadion: “Bubanj” . Gledalaca: 150. Sudija: Momir Košanin (Kraljevo). Pomoćnici: Nikola Vujović (Kraljevo), Nemanja Bandović (Mataruška Banja). Strelci: Blagojević u 15, Bubanja u 18, Tankosić u 38. (iz jedanaesterca), Dimitrijević u 80. i Marković u 87. minutu. Žuti kartoni: Beloica (Šumadija 1903), Gligorijević, Vićović (Polet).

ŠUMADIJA: 1903: Milovanović, Beloica,Bubanja (Knežević), Petrović, Komatina, Milosavljević, Nikolić, Lepović (Simić), Tankosić, Dimitrijević, Blagojević (Marković).

POLET: Sretenović, D.Todorović, M. Todorović, Petrović (Novaković), Spasojević, Šulubrić, Jovanović (Vićović), Gavrović, Gligorijević (Aleksandrić), Popović, Stevanović.

IGRAČ UTAKMICE: Zvezdan Nikolić (Šumadija 1903).