Zonaš pao u finišu

Novi srpskoligaš sa Bubnja brzo je došao u vođstvo i to je imalo uticaja u na dalji tok susreta sa još jednim zonašem. U šestoj kontrolnoj utakmici Šumadija 1903 ugostila je ekipu Poljoprivrednika iz Počekovine, kod Trstenika. Samo što su krenuli sa centra, domaći fudbaleri su došli do rezultatske prednosti. Posle akcije preko desne strane i centaršuta, na drugoj stativi našao se mladi napadač Blagojević i sa metar-dva loptu ubacio u mrežu pored neoprezne obrane gostiju. Očekivalo se tada da će Šumadija 1903 napuniti mrežu golmana gostiju Bozoljca, ali to se nije dogodilo. Izabranici trenera Slobodana Staševića pokušavali su da povećaju prednost, ali su se fudbaleri iz Počekovine organizovano branili i na vreme otklanjali opasnost ispred svog gola.

Fudbaleri Poljoprivrednika iz Počekovine sa trenerom Ilićem (Foto: M. Jovičić)Prvi udarac na gol gosti su uputili u 30. minutu, ali je udarac Đurovića glavom, posle centaršuta sa leve strane, za malo završio preko prečke. U drugom poluvremenu, fudbaleri novog zonaša oslobodili su se pritiska i iskoristili opušteniju igru domaćina. Češće su pokušavali da kontranapadima dođu do izjednačenja. U 53. minutu im je to i uspelo. Timotijević je iz slobodnog udarca, sa oko 25 metara, savladao golmana Milovanovića i poravnao rezultat na 1:1. Tek posle ovog gola fudbaleri domaćeg tima, kojima je, izgleda, sparno vreme manje odgovaralo nego gostima, preuzeli su inicijativu i diktirali tempo. Pokušavali su Aleksić, Zvezdan Nikolić, Marković da savladaju golmana Bozoljca, ali nisu uspeli. Šljivić je u u 63. minutu uputio jak udarac, posle prodora po levoj strani, ali je za malo bio neprecizan.

I kada se očekivalo da će se utakmica završiti bez pobednika bek Marić, koji je došao iz Arsenala, doneo je pobedu novom srpskoligašu. Sa desne strane centrirao je Zvezdan Nikolić, a kapiten Simić spustio je loptu do Marića, koji je sa leve strane zatresao mrežu golmana Bozoljca.

I pored poraza, trener zonaša iz Počekovine Žika Ilić, poznati nekadašnji fudbaler kraljevačke Sloge i još nekih klubova, bio je zadovoljan igrom koju je prikazala nnjegova ekipa, koja je u utakmicu sa srpskoligašem ušla bojažljivo. Na drugoj strani, trener Stašević, ima razloga da kritički ukaže na lošiju igru njegove ekipe sa slabijim prtivnicima, nego sa prvoligašima Metalcem iz Gornjeg Milanovca, Slogom iz Kraljeva i Javorom iz Ivanjice, iako su te utakmice izgubili. Za slabiju igru ne sme da bude opravdanje ni izostanak nekih povređenih igrača kao što su kapiten Komatina i napadač Tankosić. Podsetimo, Šumadija 1903 je na Bubnju izgubila susret od zonaša Mihajlovca, ali je pobedila srpskoligaša Radničkog iz Svilajnca. Ovo je bila tek druga pobeda, od šest kontrolnih utakmica, Šumadije 1903 u ovom pripremnom periodu.

Do početka prvenstva u Srpskoj ligi „Zapad“ Šumadija 1903 će odigrati još jedan susret sa prvoligašem Slogom iz Kraljeva. To će biti i generalna probra za srpskoligaša sa Bubnja, a susret je zakazan za nedelju, u 18 časova.

U prvom kolu, Šumadija 1903 je domaćin. Dočekuje novog srpskoligaša Zvižd iz Kučeva, koji se plasirao u viši rang osvajanjem prvog mesta u Zoni „Dunav“. Iako je kragujevački srpskoligaš prijavio da kao domaćin svoje utakmice na Bubnju igra nedeljom u 11 časova, prvu utakmicu odigraće u popodnevnom terminu, jer su to zhtevali gosti zbog velike udaljenosti, preko 150 kilometara, od Kučeva do Kragujevca.

Sa jučerašnje utakmice na Bubnju (Foto: M. Jovičić)

ŠUMADIJA 1903 – POLJOPRIVREDNIK (POČEKOVINA) 2:1 (1:0)

KRAGUJEVAC – Stadion: Bubanj. Gledalaca: 50. Sudija: Pavle Ilić. Pomoćnici: Boris Bakić, Nikola Živković (svi iz Kragujevca). Strelci: Blagojević u 2. i Marić u 90. za Šumadiju 1903, a Timotijević iz jedanaesterca u 53. minutu za Poljoprivrednik.

ŠUMADIJA 1903: Jurišević, Beloica, Knežević, Dimitrijevič, Lepović, Bubanja, Miloš Milosavljević, M. Nikolić, Blagojević, Sretenović, Stanojević. Igrali su još: Simić, Petrović, Marić, Marković, Aleksić, Milutinović, Z. Nikolić.

POLJOPRIVREDNIK: Bozoljac, Jovanović, Majdevac, Simić, Digić, M. Milosavljević, Cvetković, Timotijević, Đurović, Šljivić, D. Milosavljević. Igrali su još: Jovančević, Petrović, Pavlović.

Loznica 1 : 0 Polet
Sloga (P) 2 : 0 GFK Jasenica 1911
Šumadija 1903 5 : 2 Karađorđe
Bane 0 : 3 Zvižd
Jošanica 1 : 2 Rudar
Železničar 1 : 0 Budućnost Krušik 2014