Žabare
Prvi srpski ustanak
Jasenica
Sloga grabi ka opstanku

U 20. kolu Međuopštinske lige Aranđelovac Topola fudbaleri Sloge savladali su ekipu Mladog rudara rezultatom 3:0. Položaj na tabeli dodeljivao je ulogu favorita gostima, koji su u meč ušli sa ciljem da se revanširaju za jedini poraz na svom terenu u jesenjem delu prvenstva. S druge strane, domaći su pobedom hteli da meterijalizuju propušteno u prethodna dva prvenstvena susreta u kojima su sa dva teška gostovanja osvojili dva boda. Prva prilika viđena je već u 2. minutu. U šansi si bili domaći. Antonijević je pronašao M. Pavkovića, a ovaj sa 15 metara šutirao pored gola. Domaći su do gola mogli u 8. minutu, ali je M. Ivanovića iznenadila greška golmana Jovanovića pa je sa 2 metra šutirao pored gola. Domaći su do gola došli u 19. minutu. Dimitrijević je posle prodora po levoj strani ubacio loptu u šesnaesterac gostiju, M. Ivanović tukao iz prve, golman Jovanović samo na kratko intervenisao, a odbijenu loptu Č. Petrović rutinski sproveo u mrežu. Najizgledniju priliku gosti su imali u 39. minutu kada je Savić sa 20-ak metara šutirao pored gola. Na petnaestominutni odmor fudbaleri Sloge su mogli da odu sa ubedljivom prednošću, ali su udarci M. Pavkovića u 33. i Antonijevića u 42. minutu završili preko gola.

Drugo poluvreme u potpunosti je proteklo u dominaciji domaćeg tima. U 50. minutu fudbaleri Sloge su duplirali vođstvo. A. Pavković je pronašao Vesića, a ovaj sa 14-15 metara posalo lotu u donji desni ugao Jovanovića. Nakon toga ređale su se šanse domaćih, ali su šutevi Antonijevića u 53. i 60. M. Pavkovića u 58. i 65 minutu završavali ili preko ili pored gola. Za silne promašaje domaći su mogli da budu kažnjeni u 72. minutu, ali je N. Jelesijević sa 2 metra odbranio udarac Đukića. Treći gol domaćih delo je M. Jelesijevića u 78. minutu. A. Pavković je poslao dubinsku loptu iz odbrane Jelesijević vešto izbegao ofsajd zamku i sa 10-ak metara rutinski savladao Jovanovića. Pobeda domaćih mogla je biti ubedljivija, ali su Antonijević u 82. i M. pavković u 88. minutu  bili neprecizni.

Sloga (Zagorica) - Mladi rudar (Bukovik) 3: 0

Igralište u Zagorici. Gledalaca oko 150. Delegat: Mileta Pavlović (Aranđelovac). Glavni sudija: Nenad Đorđević (Aranđelovac) pomoćnici: Stefan Mijatović (Aranđelovac) i Bojana Perišić (Kopljare). Strelci: Č. Petrović u 28. Vesić u 50. M. Jelesijević u 78. minutu za Slogu. Žuti kartoni: Antonijević, Dimitrijević (Sloga) Huseinović, Antić (Mladi rudar).

Sloga: N. Jelesijević, M. Jelesijević, Dimitrijević (od 82. A. Ivanović), Vesić, Gajić, A. Pavković, Č. Petrović, Babić (od 76. Jovanović), M. Pavković, Antonijević, M. Ivanović (od 46. J. Petrović).

Mladi rudar: Jovanović, Huseinović, Mihailović, Antić, Savić, Milivojević, Pavlović, Milutinović, Đukić, Milivojević, Adžić.