Sloga (K) - Partizan 1:3
27.09.2008 G.Ćirović

Po teškom i raskvašenom terenu bolje su se snašli fudbaleri Partizana koji su sasvim zasluženo u Kraljevu osvojili ceo plen. U prvih 45. minuta igralo se uglavnom između dva šesnaesterca. Crno-beli su prvi zapretili u 24. minutu, ali je oštar šut Drpljanina zaustavio golman Vujanac. Sloga je uzvratila pet minuta kasnije, ali je posle solo prodora i šuta desnog beka Vasilića, umesto u mreži, lopta završila tik pored leve stative. Najbolju priliku za Slogu propustio je Milosavljević u 40. minutu, kada je sa tridesetak metara uputio snažan udarac, ali je atraktivnom paradom čuvar mreže Beograđana Nikolić sprečio pogodak.
Drugo poluvreme bilo je mnogo sadržajnije. Partizan je u vođstvo došao posle prekida koji je izveo kapiten Aco Lukić, a u kaznenom prostoru domaćih najbolje se snašao Čabak i glavom savladao nemoćnog Vujanca. Sloga je izjednačila u 70. minutu, posle cenaršuta Nikačevića, centarfor Rsovac je sa ivice peterca efektno zahvatio loptu i poslao je u levi gornji ugao - 1:1.
Radost Kraljevčana trajala je samo dva minuta. Pad koncentracije u odbrani "belih" iskoristio je Aco Lukić i iskosa sa desne strane neodbranjivo pogodio suprotan ugao. Tačku na zaslužen trijumf Partizana stavio je rezervista Mošesku tri minuta pre kraja utakmice.

Kraljevo
- Gradski stadion. Gledalaca: 500 Sudija: Milenko Matović (Kragujevac). Strelci:Rsovavc u 70. minutu za Slogu, a Čabak u 64, A.Lukić u 72. i Mošesku u 87. minutu za Partizan. Žuti kartoni: Vasilić (Sloga), Gavrilović, Mihailović (Partizan). Igrač utakmice: A.Lukić (Partizan)