Zlatar
Vranje 1957

Negotinci jači od oslabljenog Radničkog

27.11.2017 Administrator

Rukometaši Radničkog 1964 su poraženi na gostovanju u Negotinu od ekipe „Hajduk Veljko“ rezultatom 34-29,poluvreme 16-17 u okviru 9.og kola Super B lige. Ekipa Radničkog je bolje otvorila utakmicu,snažnom odbranom i raznolikošću u napadu sve do 25.og minuta i rezultata 12-15 imala konstantno vođstvo.Negotinci su tek pred kraj prvog dela igre uspeli da smanje na gol razlike i na poluvreme se odlazi rezultatom 16-17.

Drugi deo igre je u potpunosti pripao domaćinu,koji već u 40.om minutu ima prednost 22-20,koju održava i povećava sve do kraja utakmice i konačnih 34-29.Oslabljeni gostujući igrači nisu imali snage da se odupru snažnim naletima domaćih igrača.

Najefikasniji u domaćoj ekipi su bili Aleksandar Ćirić sa 8 i Aleksandar Pavlović sa 7 pogodaka,dok su kod Radničkog golgeterski najraspoloženiji bili Miloš Simić i Mihajlo Knežević sa po 5 postignutih golova.
U narednom kolu Kragujevčani će ugostiti ekipu “Karađorđe” iz Topole.

RK Hajduk Veljko –RK Radnički 1964 : 34-29 (16-17)

Negotin: Hala “Negotin”. Gledalaca : 200
Sudije: Dušan I Željko Vasiljević
Sedmerci:  Hajduk Veljko 2 (1), Radnički 5 (5)
Isključenja: Hajduk Veljko 14 min, Radnički 10 min
Igrač utakmice : Aleksandar Pavlović

Hajduk Veljko : Stojanović, Jevđenović 4, Orlović 3, Stanojčić 6, Pavlović 7, Ćirić 8, Stevanović , Lapadatović , Vučak, Kojić 5, Ilić 1, Rašković.

Radnički 1964 :  Bogićević , Blagojević, Milosavljević 1, Đukić , Stošić 2,  Ilić 3, Knežević 5,  Simić 5, Stevanović 4 ,Radenovi’ 1, Stanojev 4, Poskurrica 3, Bogdanović, Jovanović,  Janićijević, Biševac 1.