Novi Pazar
Topličanin

Radnički rutinski do novih bodova

10.03.2018 Administrator

Rukometaši Radničkog 1964 su u okviru 14. kola Super B lige savladali ekipu Planinke-Prolom vode iz Kuršumlije rezultatom 32-25, poluvreme 19-17 i tako osvojili prve bodove u prolećnom delu sezone.

Početak utakmice je protekao u blagoj prednosti gostujućih igrača sve do rezultata 12-12 ( 19. minut). Kragujevčani nisu uspevali da pronađu ključ za čvrstu odbranu gostiju i raspoloženog golmana Planinke Pavlovića.Tek pred kraj prvog dela igre igrači Radničkog su našli lek za bedem ispred gola ekipe iz Kuršumlije i na odmor otišli sa 2 gola prednosti ( 19-17).

Nakon izuzetno efikasnog prvog poluvremena, u drugom je palo znatno manje golova. Radnički je zaigrao prepoznatljivo, čvrsto u odbrani, efikasno u kontranapadima i polako povećavao prednost. Razbranio se i glman Jovanović,tako da je pitanje pobednika nagovešteno već u 47. minutu (29-21). Do isteka 60. minuta domaći igrači su rutinski priveli utakmicu kraju do konačnih 32-25.

U redovima Radničkog najefikasnijisu  bili  Milosavljević,Stevanović i Stanojev sa po 6 pogodaka ,dok su kod gostiju prednjačili Jovanović sa 7 i Mitić sa 5 postignutih golova.

RK Radnički 1964 –RK Planinka-Prolom voda: 32-25 (19-17)

Kragujevac: Hala “Jezero”. Gledalaca : 250
Sudije: Vladimir Vučić,Marko Obradović
Sedmerci: Radnički 2 (1), Planinka 6 (3)
Isključenja: Radnički 16 min, Planinka  4 min
Igrač utakmice: Stefan Stanojev

Radnički 1964 :  Bogićević ( 1 odbrana,1 sedmerac), Blagojević 2, Milosavljević 6, Đukić, Stošić, Ristić 2, Dobrosavljević, Radivojević, Knežević 2, Simić, Stevanović 6, Radenović 3, Stanojev 6, Poskurica 4, Jovanović ( 8 odbrana,2 sedmerca), Janićijević 1.

Planinka  :  Pavlović ( 13 odbrana,1 sedmerac), Pešić, Arsenijević 2, Podvinski 4, Simić, Jovanović 7, Mitić 5, Jovanović 3, Milenković 4.

U sledećem kolu,nakon EHF nedelje, Radnički će gostovati lideru na tabeli ekipi “Vranja”.