Zvezdara
BSK Borča
Teleoptik
Đilas - Gospodar Ŕesnaesterca

Brodarac, vodeći tim Srpske lige "Beograd", je danas dočekao neugodne goste iz Surčina. Od samog početka je preuzeo inicijativu stavivÅ”i gostima do znanja da na terenu kraj ĖStarog sajmiÅ”taĖ nemaju Å”ta da traže. Tomović je prvi pripretio već u 10. minutu, međutim njegov Å”ut je bio lak plen za golmana gostiju Prodanovića.

Ā

Brodarac dolazi u vođstvo u 13. minutu preko Đilasa. Jedan nesporazum između Marka Maksimovića i Goronje koji katastrofalno reaguje i upoÅ”ljava glavom gostujućeg Å”pica, ovaj koristi i loptu iskusno Å”alje u suprotan ugao.
Nedugo zatim Jedinstvo ima lepu priliku da izjednači. Igrao se 16. minut kada su gosti izveli slobodan udarac, na nabačenu loptu je najbolje odreagovao Nikolić, a golman domaćih sigurno interveniÅ”e. Brodarac je i pored vođstva nastavio sa napadima i u 18. minutu UroÅ” Lukić odigrava povratnu do Mladena Lukića čiji Å”ut sa gol linije izbacuje bek gostiju Vukić.

Đilas se u 25. minutu rvao sa halfovima Jedinstva i izborio za poziciju u Å”esnaestercu iz koje je uputio udarac na gol, Prodanović je dobro postavljen i siguran. Ponovo je Đilas začetnik jedne lepe akcije u 33. minutu, Tomović izbija sam ispred golmana koji mu ulazi u Å”ut i brani.Ā  Gosti u kontranapadu preko brzonogog Goronje dolaze u priliku u 37. minutu, ali je bek Mladenović požrtvovanim uklizavanjem u zadnjem trenutku izblokirao udarac. Domaći uzvraćaju i u sledećem napadu Nikola Ilić sa 10 metara, malo iskosa, Å”utira kraj samog roglja.

Prvo poluvreme je zavrÅ”eno potpunom dominacijom Brodarca, ali sa samo jednim golom u mreži Jedinstva, dok je u nastavku tempo opao, gosti imaju želju, ali ne i moć da dođu do gola domaćih. Jedini put kada su to uspeli je bilo u 48. minutu i tadaĀ propuÅ”taju da realizuju stopostotnu Å”ansu. Posle udarca iz ugla Cvetković se naÅ”ao sam kao duh na 2 metra udaljen od gola domaćih i glavom loptu poslao iznad prečke. Iz te pozicije je bilo teže promaÅ”iti nego pogoditi gol.

To je ujedno bila i jedina ozbiljnija akcija za goste, dok su domaći igrači odrađivali drugo poluvreme i čuvali minimalno vođstvo. Sa time se ipak nije složio Đilas, koji u 80. minutu postiže svoj i Brodarčev drugi gol. Prvo je Tomović svojim driblinzima napravio dar-mar kroz odbranu gostiju, izbacio na boku Misića, on je iz prve prosledio u srce Å”esnaesterca gde je danas gospodario ĐilasĀ koji loptu Å”alje ispod nemoćnog Prodanovića za konačnih 2:0.
Brodarac jeĀ posle Å”este uzastopne pobede ubedljivo prvi sa 5 bodova prednosti ispred pratioca Teleoptika i sledeće nedelje gostuje u Mladenovcu, a Jedinstvo koje se sa 16 bodova nalazi na 7. mestu u sledećem 11. kolu kod kuće igra protiv Lokomotive iz MakiÅ”a.

BRODARAC - JEDINSTVO 2:0 (1:0)

STADION: FK Brodarac. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Delević VukaÅ”in. POM.SUDIJE. Hrutka Marko i Piljak Andreja. STRELAC: Đilas 13. i 80.min (Brodarac). ŽUTI KARTONI: Vukić i M.Maksimović (Jedinstvo).
BRODARAC: Dragićević, Mladenović, Misić (Nikolić), Marjanović, Lazarević, Đilas, Tomović, L.Ilić (Kojić), U.Lukić (Stojanović), N.Ilić (Stojković), M.Lukić (Miladinović).
JEDINSTVO: Prodanović, Vukić, D.Đunisijević, Nikolić, M.Maksimović, Popović, Cvetković (Zlatarić), Jerotijević (Golović), Šević, D.Maksimović (A.Đunisijević), Goronja (Gavrilović).