Studentski grad
Mladenovac
Jedinstvo
Stepojevac Vaga minimalcem do tri boda

Prvi meč 27. kola odigran je na terenu FS Beograda na Adi, a sastali su se nominalni domaćin Stepojevac Vaga i BASK. Ova dva tima se inače nalaze na vrhu tabele, Stepojevčani su četvrti, dok su gosti na trećem mestu.Ā
Počelo je agresivno od strane domaćina u prvih 5-6 minuta, mogli su preko Vasića, a potom i Perendije da povedu. Potom je nastupilo zatiÅ”je, igra se uglavnom odvijala između dva Å”esnaesterca, a monotoniju je razbio Hebilji, uputivÅ”i drop-kik udarac sa ivice kaznenog prostora. Međutim bio je neprecizan, tek toliko da lopta zavrÅ”i na zaÅ”titnoj ogradi iznad prečke gola domaćih. To je i bilo sve od danaÅ”njih aktera u nezanimljivom prvom poluvremenu.
Hebilji je u 49. minutu otvorio nastavak igre, Å”utirao je sa preko 20 metara, golman domaćih Blagojević je loptu vrhovima prstiju skrenuo u korner. Već u sledećem napadu uzvraćaju domaći preko Markova, njegov udarac glavom sa 5 metara zavrÅ”io je visoko iznad gola.
U 57. minutu se najzad zatresla mreža gostiju. Puletić je na 3 metra od gola pronaÅ”ao Rosića, ovom je preostalo samo da taj dar kruniÅ”e pogotkom. Stepojevčani se posle pogotka ne povlače već nastavljaju sa napadima, a iz jednog takvog, posle asistencije Dimitrijevića, umalo Ristivojević nije savladao Koraća, bio je za malo neprecizan.Ā
Gosti sa Careve ćuprije zadnjih 20 minuta preuzimaju inicijativu, a veoma blizu izjednačenja su bili u 73. minutu. Na BaÅ”anovićev centarÅ”ut Vukmirović nije najbolje odreagovao, iz blizine je poslao loptu glavom, van okvira gola. Isti igrač, posle udarca iz ugla u 80. minutu, lepo Å”utira glavom sa 6-7 metara, ovaj put se odbranom istakao domaći golman. Gol domaćih visi u vazduhu, tri minuta kasnije BaÅ”anović pogađa stativu Å”utem sa ivice kaznenog prostora, a odbijenu loptu Pađen sa svega nekoliko metara Å”alje nebu pod oblake.Ā
Stepojevac se do kraja utakmice odbranio i ovom pobedom bodovno izjednačio sa Baskovcima. Naredne srede se igra vanredno kolo kada Stepojevac Vaga gostuje na Karaburmi, a BASK kući dočekuje Sremčicu.Ā

STEPOJEVAC VAGA - BASK 1:0 (0:0)

STADION: SC FSB Ada Ciganlija. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Vićentijević DuÅ”an. POM.SUDIJE: Kojović Aleksandra i Šćepanović Bojana. STRELAC: Rosić 57.min (Stepojevac Vaga). ŽUTI KARTONI: Markov (Stepojevac Vaga), Lukić (BASK).
STEPOJEVAC VAGA: Blagojević, Gačić, Manov, Vasić (RaÅ”ković), Savić, Kapur, Rosić (Dimitrijević), Puletić, Perendija (Pejović), Markov, Ristivojević.Ā
BASK: Korać, Milanović (BaÅ”anović), Mihajlović (Pantelić), Rajković (Vukmirović), Ostojić, Lukić (Petrov), Mitrović, Antić, Pađen, Hebilji, Broćeta (Dacić).