UŔće Novi Beograd
Zvezdara
Brodarac
BSK Borča
Studenti i Energetičari odigrali uzbudljiv meč, na kraju gosti sa samo osvojenim bodom napuŔtaju Srpsku ligu

Detalj sa utakmice - foto: H.D.Vijanović

Gosti iz Velikih Crljena su doÅ”li na stadion Bežanije sa velikim ambicijama, jer im jedino tri boda daju kakvu takvu nadu u opstanak. I krenuli su ofanzivno od samog starta, Pavlović je već u 2. minutu mogao biti strelac, ali je prebacio gol sa desetak metara udaljenosti.Ā

Ā

Na isteku 13. minuta Milisavljević se naÅ”ao u idealnoj prilici da dovede studente u vođstvo, uspeo je da savlada golmana NeÅ”ića, ali se bek Filipović naÅ”ao na pola metra ispred gol linije i izbacio loptu u polje. Domaći do vođstva stižu u 20. minutu, Mrđenović posle solo prodora Å”utira po zemlji i lopta od stative zavrÅ”ava u mreži. Mogli su veoma brzo studenti i da dupliraju prednost, ali Marinković Å”utira glavom iznad prečke sa svega 5 metara.Ā

Studentski grad dominira terenom, a Mrđenović u 34. i Gavrilović minut kasnije propuÅ”taju kolosalne Å”anse da se upiÅ”u u strelce. U 44. minutu viđene su dve sjajne odbrane golmana NeÅ”ića, kada sjajnim intervencijama zaustavlja prvo Å”ut MiloÅ”evića, a potom i Gavrilovića iz neposredne blizine, pa se na odmor otiÅ”lo minimalcem domaćih.Ā

Domaći nastavljaju sa promaÅ”ajima i u nastavku. Gavrilović u 49. i 50. minutu iz blizine ne uspeva da nađe lopti put do mreže, prvi udarac sa 8 metara je zavrÅ”io kraj same stative, dok mu je drugi Å”ut glavom sa peterca odbranio veoma dobri golman gostiju. NeÅ”ić se istakao odbranomĀ i u 55. minutu, kadaĀ je Å”ut Marinkovića izvadioĀ iz samog ugla.

Kazna stiže u 57. minutu, Vasić je sa ivice kaznenog prostora poravnao rezultat. Do totalnog preokreta se stiglo u 60. minutu Baždarević iz srca Å”esnaesterca pronalazi lopti put do mreže. Domaći igrači su se poÅ”teno ispromaÅ”ivali, naročito Gavrilović, ali je u 66. minutu ipak uspeo da savlada NeÅ”ića i izjednači rezultat.

Energetičari žele da povrate vođstvo, a Pavlović ne koristi idealnu priliku u 74. minutu, kada mu Å”ut sa 7-8 metara brani Bojović. Baždarević je goste ponovo doveo u vođstvo u 80. minutu Å”utem sa desetak metara i ostavio im nadu u opstanak.

Ne mire se domaći sa porazom, a Arsović pogađa stativu gostiju u 83. minutu rezantnim udarcem sa ivice kaznenog prostora. Do novog izjednačenja studenti ipak stižu u 85. minutu, Stokić je bio asistent, a Gavrilović strelac sa 7 metara razdaljine. Do kraja utakmice nije bilo promena, ostao je na snazi rezultat 3:3, iako je Gavrilović mogao i do het-trika u prvom minutu nadoknade, ponovo je NeÅ”ić bravurozno intervenisao i sačuvao gol gostiju. Međutim, ovaj bod TEK Slogi niÅ”ta ne znači, ispada iz Srpske lige, a na oproÅ”taju naredne subote dočekuje joÅ” jednog gubitnika, poslednjeplasirane LeÅ”tane, dok će Studentski grad biti gost Romantičara na Karaburmi.

STUDENTSKI GRAD - TEK SLOGA 3:3 (1:0)

STADION: FK Bežanija. GLEDALACA: 20. GL.SUDIJA: Rogan MiloÅ”. POM.SUDIJE: Rakić Marko i Arnautović Nemanja. STRELCI: Mrđenović 20. i Gavrilović 66. i 85.min (St.grad), Vasić 57. i Baždarević 60. i 80.min (TEK Sloga). ŽUTI KARTONI: Grujičić i Gavrilović (TEK Sloga), Lazović (TEK Sloga).

STUDENTSKI GRAD: Bojović, Tufegdžić (Stokić), Pupovac, Marinković, Mladenović, Milanović, Mrđenović (Jovanović), Kuzmanović, Gavrilović, MiloÅ”ević (Arsović), Đurđević (Dragojlović).

TEK SLOGA: NeÅ”ić, Grujičić (Jović), Filipović, Živković, Lazović, Nedinić (Å ljukić), Baždarević, Pavlović, Milisavljević (Stefanović), Petković, Vasić (Sofrenić).