TEK Sloga
Zvezdara
Teleoptik
Studenti položili ispit protiv BASK-a

Na prelepom stadionu Bežanije, Studentski grad je ugostio momke sa Careve ćuprije. Pre početka utakmice bivÅ”i igrač Aleksandar Petrović je od Studentskog grada dobio na poklon uramljen dres sa brojem 20 za isto toliko godina provedenih na terenu, a predao mu ga je alfa i omega kluba NebojÅ”a Stanković.

Obe ekipe su uÅ”le opuÅ”teno u meč, rasterećeni briga oko plasmana i iz te neobavezne igre na startu se izrodilo nekoliko prilika. Dimić je prvi uÅ”ao u poluÅ”ansu na isteku 7. minuta, ali je bio neprecizan, kao i Dacić minut kasnije, mreža domaćih je ostala netaknuta. Već u sledećem napadu na drugoj strani Gavrilović Å”utira sa 7-8 metara, golman gostiju Lazarević je bio na mestu.Ā

Studenti su poveli u 17. minutu, skraćeni korner je izveo Jovanović, najviÅ”i u buketu igrača je bio Mladenović i glavom loptu sproveo u gol. Gosti su potom krenuli ofanzivnije da igraju, a Kadijević u 24. minutu gađa raÅ”lje iz kojih je loptu atraktivnom paradom izvadio Bojović. Do kraja poluvremena joÅ” se u 33. minutu u izglednoj prilici naÅ”ao Paunović, ali je izblokiran od strane odbrambenih igrača gostiju, tako da je Å”ansa za uvećanjem prednosti izostala.

Već u trećem minutu nastavka viđena je lepa akcija Milanovića i Mladenovića koju ovaj drugi ne uspeva da zavrÅ”i pogotkom, Å”utem sa desetak metara. Golman gostiju se ponovo istakao intervencijom. Do 59. minuta nije bilo deÅ”avanja, a tada Petković vraća povratnu do Dimića, koji iako neometan, sa svega 2 metra prebacuje gol Studentskog grada. PokuÅ”ao je potom i Đilas u 71. minutu vrhom kopačke da savlada Bojovića, ali je to bio preslab udarac za golmana njegovih kvaliteta.Ā
Gosti u drugom poluvremenu stvaraju par lepih prilika, ali i pokazuju zavidan nivo neefikasnosti. Zadnjih dvadesetak minuta domaći su skoncentrisani na odbranu, uspevaju da sačuvaju svoju mrežu netaknutom i upiÅ”u na svoj konto 3 vredna boda. U sledećem 24. kolu, Studentski grad ide u LeÅ”tane, dok BASK dočekuje Borac iz Lazarevca.Ā

STUDENTSKI GRAD - BASK 1:0 (1:0)

STADION: FK Bežanija. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Marković Filip. POM.SUDIJE: Jovanović Ivana i Majstorović Marko. STRELAC: Mladenović 17.min (St.grad). ŽUTI KARTON: Marković (St.grad).
STUDENTSKI GRAD: Bojović, Mladenović, Marinković, Marković, Milanović, Mrđenović (MiloÅ”ević), Kuzmanović (Vukotić), Gavrilović (Arsović), Paunović (Jovanov), Jovanović, Stokić.
BASK: Lazarević, Đilas (Aćimović), Milanović (Bogdanović), Obradović, Braunović (Andrić), Šljivić, Dacić, Dimić (Dimitrijević), Petković, Fratrović, Kadijević.

Uručenje dresa - foto: H.D.Vujanović