Jedinstvo
LeŔtane

BASK zasluženo stigao do tri boda protiv TEK-a

06.04.2022 H.D.Vujanović

Utakmica na Carevoj ćupriji je bez nekog većeg takmičarskog značaja za "Sokolove", dok se "Energetičari" iz Velikih Crljena bore za goli srpskoligaÅ”ki život. Srčani su gosti, tehnički inferiorni, nedostatak nadomeŔćuju borbenoŔću.

Ā

Domaći u 8. minutu imaju "mrtvu" Å”ansu, Petković sa svega tri metra pogađa na liniji gola golmana Prodanovića u glavu. Na sledeću priliku se čekalo do 20. minuta kada Dimić na 7 metara od gola pronalazi Braunovića, koji nije dovoljno skoncentrisan te loptu Å”alje preko prečke.Ā

Lucidno je u 28. minutu Fratrović uposlio Dimića, ovaj ne koristi situaciju jedan na jedan, golman gostiju Prodanović izlazi kao pobednik. Do kraja poluvremena domaći su jalovo napadali, dok Crljenčani nisu nijednom ugrozili golmana Lazarevića.Ā

Po istoj matrici se igra i u nastavku, odbrana TEK-a je sve napade "Sokolova" uspeÅ”no neutralisalaĀ do 60. minuta. Tada je Dimić lepo centrirao, Petković sa peterca loptu uputio u gol, a Radovanović u nameri da je izbaci sa gol linije, upucao u svoju mrežu.Ā

TEK je prvi put na utakmici pripretio u 74. minutu, rezervista Petković je Å”utirao sa ivice kaznenog prostora, lopta je prohujala pored same stative. Da se Petković, onaj iz BASK-a, ipak upiÅ”e u listu strelaca potrudio se Fratrović, koji ga je divno uposlio u 79. minutu, pa ovom nije bilo teÅ”ko da realizuje Å”ansu naÅ”avÅ”i se sam pred golom gostiju. Neki sekund pre kraja regularnog toka, gosti postižu počasni pogodak preko kapitena Pavlovića, konačan rezultat je glasio 2:1 za BASK.Ā

Već za vikend BASK će biti gost ekipi UŔća, a TEK Sloga "Romantičarima" na Karaburmi.Ā

BASK - TEK SLOGA 2:1 (0:0)

STADION: FK BASK. GLEDALACA: 50. GL.SUDIJA: Bura Marko. POM.SUDIJE: Božić Dejan i Galić Branko. STRELCI: Radovanović 60. (a.g.) i Petković 79.min (BASK), Pavlović 90.min (TEK). ŽUTI KARTONI: Braunović (BASK), Radovanović i Šljukić (TEK).

BASK: Lazarević, Đilas, Kadijević, Petković, Milanović, Obradović, Šljivić, Dimić (Dacić), Braunović (Vukanović), Dimitrijević (Ajdar), Fratrović (Andrić).

TEK SLOGA: Prodanović, Radovanović, Filipović (Sofrenić), Živković, Lazović, Nedinić (Kilibarda), Baždarević, Pavlović, Milisavljević, Vasić (Stevanović), Radojičić (Šljukić).