Veliki preokret Reala u režiji maestralnog Benzeme
09.03.2022 sportdc.net

Fudbaleri Real Madrida plasirali su se u četvrtfinale Lige Ŕampiona. Oni su u revanŔu savladali Pariz Sen Žermen sa 3-1 te su sa ukupnih 3-2 proŔli dalje.

Ā

Parižani su igrali mnogo bolje u prvom poluvremenu. U 39. minuti, krunisali su bolju igru golom Kilijana Mbapea. U nastavku, preokret Reala. Sve je krenulo od početničke greÅ”ke Donarume nakon koje je Benzema pogodio za 1-1. Na asistenciju Modrića, Francuz je donio preokret Realu. Konačan rezultat postavio je svojim trećim golom Benzema te je donio veliku pobjedu svojoj ekipi.

U drugoj utakmici večeri, Siti i Sporting odigrali su 0-0 pa je Siti sa ukupnih 5-0 proŔao u četvrtfinale.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal UEFA Champions League - Final stages Real Madrid PSG