Radnički (N)
Novi Pazar
Mozzart Bet SLS: Crvena zvezda - Napredak 1:0
18.09.2022 mojacrvenazvezda.net

Fudbaleri Crvene zvezde su savladali Napredak rezultatom 1:0, u okviru 12. kola nacionalnog šampionata. Pitanje pobednika, iako su izabranici Miloša Milojevića imali sijaset prilika, rešio je Aleksandar Pešić pogotkom u 68. minutu i tako doneo važna tri boda pred reprezentativnu pauzu koja sledi.

Utakmica je počela dosta mirno na obe strane, a izabranici Miloša Milojevića su koncentrisanom pas igrom kontrolisali dešavanja na terenu. Igralo se pretežno na polovini gostiju, ali u prvih petnaest minuta nije viđena gotovo ni jedna ozbiljnija prilika. Naši prvotimci su prvi put zapretili u 24. minutu. Gobeljić je dobro prošao po desnom boku i centrirao u kazneni prostor, gde je skočio Katai, ali je glavom šutirao samo u ruke gostujućem čuvaru mreže. Još ozbiljnija šansa viđena je četiri minuta kasnije. Rodić je iskoristio prostor na levoj strani i poslao loptu pred gol, a golman gostiju je u poslednjem trenutku reagovao i sprečio da ona završi u mreži.

Još jedna dobra situacija pred golom Kruševljana viđena je u 31. minutu. Rodić je ušao sa levog boka u sredinu i iskosa gađao dalji ugao, a Petrić je samo odbio loptu do Gobeljića, koji je šutirao pored gola iz otvorene pozicije. Mogao je Katai da promeni rezultat u 37. minutu, nakon sjajne akcije. Nikolić je loptom u prostor uposlio Zvezdinu „desetku“, koja je primila loptu i „ispalila“ projektil ka golu, ali je golman gostiju uspeo da interveniše i spreči da lopta završi u golu. Bili su naši fudbaleri blizu i u samom finišu prvog poluvremena, ali je Pešić nakon dobrog centaršuta Rodića šutirao glavom pravo u gostujućeg čuvara mreže, te se na pauzu otišlo bez golova.

Držali su izabranici Miloša Milojevića inicijativu i od starta drugog dela utakmice, ali se rezultat nije menjao. Nizali su se napadi jedan za drugim, pretili su Katai i Ivanić u nekoliko situacija, ali bez realizacije. Ipak, trud crveno-belih se isplatio u 68. minutu. Katai je još jednom sjajno probio po levom boku i centrirao, a lopta je na putu do Aleksandra Pešića zakačila Jovanovića, ipak, naš napadač je ostao fokusiran i rutinski, glavom matirao Petrića iz peterca. Mogao je i Dragović šest minuta kasnije da duplira prednost, kada je Kanga sjajno centrirao u kazneni prostor, gde je upravo štoper našeg tima bio najviši i dobro šutirao, ali je Petrić krajnjim naporima uspeo da interveniše i spreči novu promenu rezultata.

Crvena zvezda – Napredak 1:0 (0:0)

Stadion: „Rajko Mitić“. Gledalaca: 4.085. Sudija: Nenad Minaković. Strelac: Pešić u 68. minutu. Žuti kartoni: Gobeljić (Crvena zvezda), Kerkez (Napredak).

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Eraković, Dragović, Rodić, Mijailović (od 46. Ivanić), Nikolić (od 61. Kangva), Kanga, Bukari (od 61. Ben), Katai (od 82. Sanogo), Pešić (od 88. Mitrović). Rezerve: Popović, Pankov, Milunović, Sanogo, Stanković, Kangva, Ivanić, Ibrahim, Ben, Mitrović, Kulibali.

Napredak: Petrić, Kerkez, Vukajlović, Čečarić (od 58. Jovanović), Bastajić (od 75. Šarić), Mićin (od 69. Stevanović), Matić (od 75. Kočić), Bolha, Đeković, Krstić (od 58. Pantić), Putinčanin. Rezerve: Savić, Prijović, Pantić, Šarić, Kočić, Laban, Projić, Stevanović, Rašković, Jovanović.

Superliga Srbije Superliga Srbije Mozzart Bet Super liga Srbije Crvena zvezda Napredak