Milan Ilić
29'

Derbi Beograda pripao Grafičaru

20.08.2022 H.D.Vujanović

Sudar dva vodeća tima na tabeli Prve lige Srbije iz juga "Marakane" počeo je sa dosta uzbuđenja, igra se obostrano otvoreno sa puno tempa. Prvu priliku na meču nisu iskoristili gosti na isteku 5. minuta. Džinović je na drugoj stativi tražio Radočaja, koji kasni za delić sekunde.

Sledeću dobru priliku ne realizuju domaći igrači u 25. minutu. Posle udarca iz ugla koji je izveo Ibanjez, Knežević šutira glavom sa desetak metara, tik kraj stative. Dva minuta potom Kneževićev šut sa ivice kaznenog prostora Kojić je vrhovima prstiju prosledio u korner. Aplauze na otvorenoj sceni je u 32. minutu pobrao Stajić, snažno je šutirao na gol gostiju sa dvadesetak metara, na njegovu žalost neprecizno.

Potom veliku priliku u 34. minutu za IMT ne realizuje Stamenić, udarac sa peterca mu je bravurozno odbranio Manojlović. Grafičar do vođstva dolazi u 42. minutu, Ibanjez je izveo slobodan udarac sa strane, na odbijenu loptu od odbrane gostiju je natrčao Mijatović i sa 18 metara je smestio u donji desni ugao. Domaći na odmor odlaze s minimalnom prednošću.

IMT kreće ofanzivno u nastavku, a Džinović u 49. minutu biva neprecizan iz dobre situacije sa nekih 12-13 metara. Odoleva bedem domaćih, Glišić u 58. minutu sjajno hvata poluvolej sa 15 metara, ali biva zamalo neprecizan. Minut kasnije Manojlović se još jednom istakao bravuroznom intervencijom kada je odbranio šut Savića iz blizine.

Gol Grafičara visi u vazduhu, lepa akcija Stevanovića i Lukovića u 66. minutu završila je šutem ovog potonjeg sa 10 metara, pravo u golmana domaćih. Apsolutnu dominaciju gosti ne materijalizuju ni u 70. minutu, Stevanović šutira pored gola sa penaltika.

Prvu priliku u drugom poluvremenu Grafičar pravi u 80. minutu, Stojčev je u kontranapadu uposlio Mijatovića, koji šutira sa 10 metara iz prve, samo u spoljni deo mreže. Poslednju priliku da izjednače gosti ne koriste u 90. minutu, nisu se najbolje snašli u gužvi Stevanović i Glišić. Vredna tri boda ostaju iza juga Marakane, mada ne bi bilo nezasluženo i da su gosti uzeli bar jedan.

Grafičar je ovom pobedom zaseo na čelo Prve lige i sledeće nedelje igra derbi u Pančevu, dok IMT dočekuje Užičane na stadionu komšijskog Radničkog, jer se njihova "Old traktor arena" renovira.

RFK GRAFIČAR - IMT 1:0 (1:0)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: 500. GL.SUDIJA: Kovačević Igor. POM.SUDIJE: Vlasačević Dimitrije i Jovčić Jovan. STRELAC: Mijatović 42.min (Grafičar). ŽUTI KARTONI: Ilić, Petrović, Stajić,  Manojlović,  Kasalica i Jovanović (Grafičar), Džinović i Lukić (IMT).

RFK GRAFIČAR: Manojlović, Petrović, Knežević, Mijatović, J.Mituljikić (Stojčev), Šljivić (Bubanj), Ilić (Lazi), Jovanović, Stajić, Ibanjez (Radojević), Kaluđerović (Kasalica).

IMT: Kojić, Savić Glišić, Vidić (Luković), Stevanović, Stamenić (Kodžić), Džinović, Lukić, Radočaj, Kijevčanin (Jerović), Blažić (Stefanović).