Spartak ŽK
Zlatibor

Građevina minirana iza juga Marakane

12.11.2022 H.D.Vujanović

Pred zatvaranje jesenje sezone mladići iz razvojnog tima Crvene zvezde dočekali su komšije sa Banjice. Gosti su posle samo šestdesetak sekundi mogli do vođstva, Đurić je u zadnjem trenutku uspeo da na dva metra ispred gola izblokira Nenadovićev šut.

Uzvratio je bratski tandem Mituljikić u 9. minutu, ali Nikola na pas Jovana nije bio precizan sa 7-8 metara iskosa. U 15. minutu slalom Kneževića kroz odbranu gostiju i divnu asistenciju golom je krunisao sedamnaestogodišnji Nikolašević za vođstvo Grafosa. Bolja igra u polju domaćih i nakon gola, neumorne radilice Vasiljević i Ćurić uz virtuoza Kneževića gospodare sredinom terena.

Na 2:0 u 28. minutu povisio je Knežević udarcem glavom sa 8-9 metara, posle dobro izvedenog kornera od strane Ibanjeza. Nikola Mituljikić se samo dva minuta kasnije našao sam pred golmanom gostiju Babićem, ali je oklevao pa mu je ovaj ušao u šut. Umesto da odu na tri razlike, Rad je minut kasnije smanjio. Falu je bespotrebno faulirao u svom kaznenom prostoru Markovića, posle par sekundi dvoumljenja sudija je pokazao na penal. Siguran izvođač jedanaesterca bio je Mihajlović i tako vratio svoj tim u igru.

Kratko je tinjala nada gostiju, Lazić je u 42. minutu na ivici kaznenog prostora lepo uposlio slobodnog Jovana Mituljikića, ovaj se namestio i "ubio pauka" u levom gornjem uglu. Na kraju poluvremena Knežević, igrao se prvi minut nadoknade vremena, na pas Nikole Mituljikića propušta idealnu priliku, sa nekih 4-5 metara prebacio je gol. Na odmor se otišlo rezultatom 3:1 za Grafičar.

Četvrti gol za "ljubičaste" delo je Jovana Mituljikića na asistenciju brata Nikole, na samom startu drugog poluvremena, u 47. minutu. Moral gostiju je "ubijen", igra im se raspala, pitanje je samo sa koliko golova u mreži će završiti meč. Peti gol za Grafičar, a svoj het-trik Jovan Mituljikić je postigao u 61. minutu preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora.

Knežević je i danas pokazao da je stasao za Zvezdu, idealno je u 67. minutu izbacio Kaluđerovića samog pred golmana gostiju, ali je ovaj sporo odreagovao i upropastio priliku. Mandić potom u 70. minutu beži odbrani domaćih koji prave neuspešnu ofsajd zamku, šutira stigavši na 10 metara, Manojlović se baca poput mačke i hvata "živu" loptu.

Golovi u mreži "građevinara" se nižu kao na traci, čak je i rezervista Ilić u 73. minutu stigao da se upiše u strelce. Pravi brodolom gostiju sa Banjice. Konačnih 6:1 su ekvivalent dešavanjima na terenu.

Sledeći vikend se spušta zavesa na ovaj deo sezone, a Grafičar igra derbi sa IMT-om na Bežaniji, dok "građevinari" dočekuju užičku Slobodu.

GRAFIČAR - RAD 6:1 (3:1)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Ržić Uroš. POM.SUDIJE: Tošić Miloš i Milićević Srđan. STRELCI: Nikolašević 15, Knežević 28, J.Mituljikić 42, 47. i 61. i Ilić 73.min (Grafičar), Mihajlović 32.min (k.u.) (Rad). ŽUTI KARTON: Knežević (Grafičar).

GRAFIČAR: Manojlović, Knežević, Vasiljević, Ćurić, N.Mituljikić (Stojčev), J.Mituljikić (Kaluđerović), Nikolašević, Đurić (Jovanović), Lazić (Ilić), Falu, Ibanjez (Radojević).

RAD: Babić (Đurković), Đurđević, Mihajlović (N.Jovanović), Milosavljević (Mandić), Markišić, Savić, Arsić, Mitrović, Marković, Nenadović (Stojković), Blagojević (Stević).