OFK Lugomir
Morava 1918
Župa stvarala šanse, Rembasu bodovi

Arhivski snimak - foto: Žarko Arsić

Župa je u 8. kolu Zone "Zapad" dočekala lidera ekipu Rembasa iz  Resavice. Gosti su iz dve jedine prave prilike postigli golove i zasluženo odnose sva tri boda iz Aleksandrovca. Posle početne inijacitive gostiju domaćin je imao prvu priliku u 6. minutu Lisinac šutira a golman Huskić brani. Posle tog šuta desila se jedna dikutabilna odluka kada je Lisinac oboren u kaznenom prostoru, domaćin je tražio penal a glavni sudija Dragan Martić čak nije ni prekinuo igru već se to desilo tek kada je lopta izbačena iz igre. Gosti su poveli u 8. minutu iz jedine prave prilike u prvom  poluvremenu posle kornera Milošević postiže gol za 0:1. Po primljenom golu Župa je zaigrala mnogo bolje i imala nekoliko šansi da dođe do izjednjačenja ne dozvolivši gostima da pređu na polovinu domaćina, a pre svega šansa Zdravića u 10. minutu i Cvetića u 17. minutu. Do kraja prvog dela igre Bogdanović je pokušao ali Marković je odbranio njegov šut.

U drugom poluvremeu Župa ponovo stvara šanse u 55. minutu Vuletić je šutirao ali preko gola. Ćirić je u 60. minutu ozbiljno zapretio kada je posle kornera pogodio prečku. U 66. minutu odlično su odigrali dupli pas Ćirić i Vuletić koji šutira, ali udarac opet završava preko gola. I ponovo gosti kao u prvom delu igre kažnjavaju odbranu domaćih, posle jedne jedine šanse Đorđević postižu gol u 76. minutu za konačnih 0:2 i novu pobedu Rembasa.

Župa - Rembas 0:2 ( 0:1)

Aleksandrovac - Stadion Župe. Gledalaca: 200. Sudija: Dragan Martić (Ćuprija )5,5. Strelci: Milošević u 8, Đorđević u 76. minutu za Rembas. Igrač utakmice: Đorđević.

Župa: Marković 6,5, Zdravić 6, Stepić 7, Milošević 6,5,  Aleksić 6,5 (I. Blagojević-), Lisinac 6,5, Ivanović 6,5, Ćirić 7, Vuletić 6,5, Kovačević 6,5, Cvetić 7.
Rembas: Huskić 7, Dimitrijević 7, Milutinović 7, Milošević 7, Bogdanović 7,5, Đorđević 8, Ljubisavljević 7, Miladinović 7, Miloradović 6,5 (Obradović-), Jovanović 7, Nikolić 6,5 ( Aleksić-).