Napredak
GFK Dubočica
Jedinstvo (Ub)
Ere s' onog sveta, izgubljene u prestonici

Grafičaru u prvenstvu ne cvetaju ruže, ali je u sredu napravio prvorazredno iznenađenje i eliminisao subotički Spartak iz Kup takmičenja. Trener Neđić i njegovi puleni se nadaju da će im to dati podstrek da u naredna dva meča kod kuće mogu izvući maksimalan broj bodova i pobeći iz opasne zone. Prvi od dva naredna rivala iz juga "Marakane" im je užička Sloboda koja se sa 4 boda više nalazi samo 2 mesta iznad na tabeli.

Grafičar je tim koji diktira tempo, ali posle greške Injeke u 13. minutu, kada gubi loptu na 20 metara od svog gola, taj poklon ne koristi Kitanovski, šutirao je metar pored stative. Osim te šanse koja se zbila posle greške odbrambenog igrača nije viđena nijedna izrađena akcija za postizanje pogotka sve do 36. minuta kada Lazić ne koristi lep pas Mihajlovića, atraktivnom paradom Guteša je sačuvao gol Grafičara.

Prvu priliku na meču domaći su pretvorili u gol, Ćurić je u 39. minutu sa 18 metara pogodio rašlje. Ljubičasti su se tek tada razigrali, igrao se 42. minut kada je lepu akciju trija Radojević, Petrović, Babakar i šut ovog potonjeg golman Želnin vrhovima prstiju izbio u korner. A onda nesvakidašnji detalj, Ajdar je izveo udarac iz ugla lopta kači Lazića i prolazi kraj skamenjenog čuvara mreže Užičana koji je odmah posle ovog pogotka zamenjen.

Na startu drugog dela, igran je 48. minut, Stojanović sa ivice kaznenog prostora loptu šalje kojih dvadesetak centimetara iznad prečke gostiju. Isti detalj i ishod desio se i na drugoj strani minut docnije posle šuta Raškovića, rezultat je ostao nepromenjen. Sloboda igra sve angažovanje, a samo zahvaljujući sjajnoj odbrani Guteše nije smanjila zaostatak u 61. minutu nakon snažnog udarca Gajića sa 17-18 metara.

Gosti ponovo posle neiskorišćenih šansi primaju gol. Naime, Golubović je u svom kaznenom prostoru nepropisno zaustavio Mladenovića, koji je i bio uspešan izvođač jedanaesterca u 63. minutu. Gužvu u šesnaestercu domaćih i pad nekoliko igrača obe ekipe sudija je okvalifikovao kao penal za Slobodu u 69. minutu. Siguran egzekutor sa bele tačke bio je kapiten Užičana Glišović.

Gosti nakon datog gola kreću na sve ili ništa, a u 72. minutu Cvetić sa 10 metara šutira zamalo pored gola. Za svaki promašaj igrači Slobode danas bivaju drastično kažnjeni, igrao se 74. minut kada je Stojanović sa 15-16 metara povisio prednost. Rapsodija Grafičara je nastavljena u 82. minutu kada je lepu akciju Mijatovića završio Mladenović snažnim udarcem sa oko 12 metara i postavio konačnih 5:1.

"Grafosi" su pobedom prekinuli niz od četiri poraza kod kuće, a naredno kolo kojim otvaraju drugi krug prvenstva igraju ponovo kao domaćini protiv Metalca, dok Užičani još jednom gostuju u glavnom gradu, ovaj put OFK Beogradu na Karaburmi.

RFK GRAFIČAR - SLOBODA 5:1 (2:0)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Matić David. POM.SUDIJE: Rađen Predrag i Živković Luka. STRELCI: Ćurić 39, Lazić (a.g.) 44, Mladenović 63. (k.u.) i 82. i Stojanović 74.min (Grafičar), Glišović 69.min (k.u.) (Sloboda). ŽUTI KARTONI: Ajdar (Grafičar), Milovanović, Cvetić i Gajić (Sloboda).

GRAFIČAR: Guteša, Matić, Petrović (Mladenović), Babakar (Đukić), Vasiljević, Ćurić (Fratrović), Stojanović, Jovanović, Injeka, Radojević (Marić), Ajdar (Mijatović).

SLOBODA: Želnin (Vukašinović), Cvetić, Mihajlović, Milovanović (Vesić), Rašković, Glišović, Golubović, Kitanovski, Lazić (Gajić), Stanojević (Mjung), Tumbas (Đukić).

Prva liga Srbije Prva liga Srbije Mozzart Bet Prva liga Srbije RFK Grafičar GFK Sloboda